Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Автоколона від Штабу Ріната Ахметова в повному складі їде до Донецька

18.06.2015

Автоколона Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова у складі 31 машини прямує до Донецька. 10 машин, які вчора не встигли перетнути лінію дотику до закриття КПП під Артемівському, сьогодні зранку пройшли митний огляд і приєдналися до решти колони.

Ця автоколона везе в логістичний центр Штабу на стадіоні «Донбас Арена» 620 тонн продуктів для дорослих мирних жителів Донецької й Луганської областей, які перебувають на не підконтрольних Україні територіях.

Це 9-а спроба за останні 15 днів доставити продукти до Донецька. Нагадаємо, через закриття блокпостів у секторі «Б» і недопуск автоколони 13 червня на цьому ж блокпосту під Артемівськом представниками батальйону ЗСУ «Патріот» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова не міг доставити продукти для найбільш незахищених категорій мирних громадян за лінією дотику. Весь цей час автоколона перебувала в Кураховому й очікувала відправлення. За два тижні відставання від графіка планових постачань склало 175 тисяч дорослих наборів виживання і 22 тисячі дитячих наборів. На сьогодні в Донецькій і Луганській областях, за лінією дотику, закрито 25 із 30 пунктів видавання допомоги від Штабу Ахметова через брак запасів наборів виживання на складі в Донецьку.

Раніше Гуманітарний штаб Ріната Ахметова направив заяву про блокування допуску гуманітарних вантажів для мирного населення Донбасу за лінію дотику до органів влади і в українські представництва міжнародних місій, як-от ООН, ОБСЄ, Червоний Хрест, які також не можуть доставити гуманітарну допомогу. Штаб Ріната Ахметова виступив із закликом виробити й ухвалити чіткі та прозорі, позбавлені політики правила і процедури доставляння та розподілу гуманітарної допомоги на Донбас.