Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Асоціація усної історії Oral History Association стала міжнародним партнером «Форуму усної історії України», ініційованого Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

27.09.2023

Міжнародним партнером першої офлайн-зустрічі українських та світових документаційних ініціатив «Форум усної історії України» стала Oral History Association (OHA) — Асоціація усної історії, що базується в американському штаті Техас. Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, ініціатор Форуму, є першим представником України в цій спільноті.

На заході, який відбудеться 10 жовтня 2023 року в Києві, зі спеціальною промовою виступить виконавчий директор OHA — доктор Стівен Слоун, історик, професор Бейлорського університету в Техасі.

Доктор Слоун спеціалізується на усній та публічній історії. Його першою академічною посадою була посада співдиректора Центру усної історії та культурної спадщини в Університеті Південного Міссісіпі. У 2007 році він став професором кафедри історії та директором Інституту усної історії у Бейлорському університеті. У спільноті усних істориків доктор Слоун є виконавчим директором Oral History Association.

Професор є учасником історичних організацій, автором книг та статей з тематики усної історії та Другої світової війни. Працював з визволителями концтаборів та тими, хто пережив геноцид. Відзначений численними нагородами за збереження історичних пам’яток та проєкти усної історії.

Членство в Oral History Association — ще один крок роботи Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова на міжнародній арені. Завдяки цій співпраці свідчення українців про війну отримають поширення у світі. ОНА з 1966 року об’єднує викладачів, студентів, істориків, архівістів, бібліотекарів і кінематографістів. У 2022 році Асоціація засудила повномасштабне вторгнення росії в Україну, зазначивши: «Мета цієї агресії — зробити невидимою історію українського народу». Спільнота підтримує роботу тих, хто документує звірства росіян.

У рамках «Форуму усної історії» заплановано три панельні дискусії, під час яких учасники обговорюватимуть різні аспекти документації досвідів війни. Захід є ініціативою Музею «Голоси Мирних», який документує свідчення цивільних про війну від першої особи та зібрав вже понад 85 тисяч свідчень.

Участь у Форумі безкоштовна і можлива за попередньої реєстрації та підтвердження від організаторів. Реєстрація доступна за посиланням 

ФОРУМ УСНОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ/ THE FORUM OF ORAL HISTORY OF UKRAINE та відкрита до 8 жовтня 2023 року.

З питань акредитації преси, будь ласка, звертайтеся до Ольги Носик за електронною адресою [email protected].

З питань реєстрації та додаткових питань — до Володимира Капустіна за електронною адресою [email protected].

Слідкуйте за новинами Форуму на сторінці Facebook: «Форум усної історії України» на сайті  "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова