Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Андрій Халпахчі розповів про участь у Генеральній Асамблеї Європейської Кіноакадемії

16.12.2013

Грантер програми і3 Андрій Халпахчі, Генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», нещодавно повернувся з професійної подорожі до Берліну (Німеччина), де брав участь у Генеральній Асамблеї Європейської Кіноакадемії.

У Берліні відбулася 26-та церемонія вручення премії Європейської Кіноакадемії (European Film Awards). У свій час ця премія була придумана як аналог американського «Оскара» і називалася Felix Awards. Її заснували з метою об'єднати та підтримати європейську кіноіндустрію. Звичайно, ця церемонія не стала такою ж яскравою та зірковою, як вручення «Оскара». Проте підтримка та ідентифікація європейського кіно стала її ключовою складовою. Крім самої церемонії, цілий день проходила Генеральна Асамблея Кіноакадемії, в якій ми разом з Олександром Шпилюком брали участь як члени Європейської Кіноакадемії від України. Варто сказати, що для нашої держави стати повноправним членом організації, яка об'єднує майже три тисячі найбільш важливих фігур європейського кіно, – безумовно, важливо. Сама асамблея була присвячена аналізу існування європейського кіно. Обговорювалися різні програми фінансової підтримки нових країн-членів ЄС. Сподіваюся, що в майбутньому Україна зможе користуватися цими європейськими грантами. Також присутні визначилися з новим головою правління


Європейської Кіноакадемії. Ним стала відомий польський режисер Агнешка Холланд. Все завершилося вечірньою церемонією, на якій вручалися нагороди. Тріумфатором стала драма «Велика краса» італійського режисера Паоло Соррентіно. Фільм переміг у престижних номінаціях «Найкращий європейський фільм», «Краща режисура» і «Кращий актор». На церемонії також були вручені почесні премії Європейської Кіноакадемії. Їх удостоїлися іспанський режисер Педро Альмодовар, французька актриса Катрін Деньов та італійський композитор Енніо Морріконе. Все відбувалося дуже цікаво і з гумором.


У цій обстановці я відчував себе повноправним членом європейського співтовариства. При всьому цьому зовнішньому антуражі поїздка стала дуже важливою в плані продовження існуючих та налагодження нових контактів. Вдалося поспілкуватися з режисером Вімом Вендерсом, актором Крістофером Ламбертом. Взагалі, мушу зазначити, що є дуже великий інтерес до України. До речі, організатори пропонують цю ж церемонію в 2017 році провести в Києві. Подібна тема вже не раз піднімалася. Але все ж, я думаю, покладатися на організацію такого заходу силами державних структур не варто.

Андрій Халпахчі,

Генеральний директор  Київського

міжнародного кінофестивалю «Молодість»