Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Акція «Рінат Ахметов – Дітям»: багаторічна традиція добра та турботи про дітей

30.12.2021

Цього року подарунки від Ріната Ахметова та привітання з новорічними святами отримали більше 100 000 хлопчиків і дівчаток. Наймасштабніша новорічна традиція добра й особистої участі Ріната Ахметова в житті дітей розпочалася 16 листопада 2001 року. Тоді Рінат Ахметов уперше відвідав вихованців інтернатів та дитячих будинків і побачив, як вони чекають на диво.

– Допомогу дітям закладено в основу моєї благодійності. Саме з допомоги дітям-сиротам понад 20 років тому розпочинався мій Фонд. Зараз це вже багаторічна, системна робота, спрямована на підтримку здоров'я та розвитку сотень тисяч дітей, насамперед позбавлених батьківського піклування й тепла. Для мене не буває чужого лиха, не буває чужих дітей, тому я вже багато років допомагаю тим, хто потребує допомоги найбільше: найменшим, незахищеним, – так сказав основоположник Акції та Засновник Фонду Рінат Ахметов.

Тільки за останні 14 років подарунки та привітання від найвідомішого благодійника України отримали майже 1 000 000 дітей.

Атмосфера новорічного свята для дітей

Резиденцією здійснення дитячих бажань у рамках Акції цього року став Маріуполь. Протягом кількох годин діти поринали в казкову атмосферу новорічного свята, а прикрасою його став незвичайний передноворічний бал, з танцями, частуваннями та приємними подарунками.

– У фокусі Акції «Рінат Ахметов – Дітям» – діти й підлітки, позбавлені батьківського тепла. Дуже важливо допомогти їм розкрити свої здібності та дати віру в те, що вони можуть досягати поставлених цілей та змінювати світ на краще, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду Ріната Ахметова.

Для того щоб свято стало по-справжньому новорічним, дітки не лише власноруч прикрасили локацію ялинковими іграшками, а й наповнили її своїми усмішками та гарним настроєм. Приємним сюрпризом для багатьох дітей стали захоплюючі квести, майстер-класи та інтерактивні спектаклі для найменших.

 

Допомога дітям – одна з основ благодійності

Незмінною традицією Акції є привітання вихованців інтернатних закладів, дитячих будинків сімейного типу, а також юних учасників програм і проєктів Фонду. Одними з перших, хто цього року разом із Фондом Ріната Ахметова розділив новорічну атмосферу, стала родина Молярів. Уже майже 10 років Андрій та Наталія Моляри змінюють долі дітей, дарують їм тепло та любов, створюють сімейні традиції, які залишаться з дітьми на все життя.

– Фонд Ріната Ахметова щороку вітає нас на Новий рік, і це дуже приємно. Ці подарунки, ці дитячі очі, які отримують подарунки! Що може бути краще, коли діти щасливі та усміхнені. Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за все, – розповіла Наталія Моляр.

Не залишилася поза увагою і сім'я Османових. Вони не лише отримали подарунки, але й спеціально для Фонду приготували неймовірний сюрприз. Сім'я своїми руками створила чудову троянду – символ Донецька. Цей зворушливий подарунок стане частиною зібрання унікального Музею Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних».

Крім того, в рамках Акції особливий сюрприз отримали вихованці Старомиколаївського навчально-виховного комплексу (Донецька область). Малюків чекав справжній калейдоскоп подарунків. Їм привезли меблі для ігрових куточків, зокрема медичний «Айболіт» та кухонний гарнітур для юних господарок. Також вихованці закладу отримали набори іграшок. Юних автолюбителів чекав набір іграшкових машинок і гараж, а маленьких будівельників – конструктор та моделі дерев'яних будинків. Ну і звісно ж – смачні подарунки!

– Дуже дякуємо Фонду Ріната Ахметова за такий приємний передноворічний сюрприз. Для дітей це стало величезною радістю, – подякувала директорка комплексу Інна Міх.

Наймасштабніший мотиваційний онлайн-урок для підлітків з усієї України

Акція «Рінат Ахметов – Дітям» – це не лише веселощі та подарунки, але й обов'язково щось корисне для дітей. Фонд Ріната Ахметова провів у рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила» унікальний профорієнтаційний захід – мотиваційний онлайн-урок «Твоя суперпрофесія». Його учасниками стали школярі 8-11 класів, а також підлітки з інтернатних закладів та дитячих будинків сімейного типу з усіх куточків України.

– Перші мотиваційні зустрічі з профорієнтації в рамках Акції відбулися в грудні 2018 року. Тоді вихованці інтернатних закладів Донецької області вчилися знаходити свої таланти, отримували знання про те, як обрати професію, проходили профорієнтаційні тести, спробували себе в популярних і затребуваних професіях. А допомагали їм у цьому амбасадори Фонду – відомі телеведучі. На сьогоднішній день вони провели вже 41 мотиваційну зустріч у 9 інтернатних закладах Донецької області. На них побували більше 1000 підлітків, – розповіла Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду Ріната Ахметова.

Запрошеними ведучими онлайн-уроку «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперпрофесія» стали зірки телеканалу «Україна» Лілія Ребрик і Григорій Герман. Під час прямого ефіру діти не лише познайомилися з популярними й відомими представниками затребуваних професій, але й дізналися, що необхідно зробити і яку професію обрати, щоб максимально розкрити свої таланти, реалізуватися й стати успішним. Під час уроку проходив конкурс серед глядачів на найкраще запитання до експертів. Його переможцем став Данило Жигайло із Костянтинівки (Донецька обл.), який отримає від Фонду цінний приз – сучасний планшет.

Минулого року Фонд Ріната Ахметова створив освітній серіал «Твоя суперпрофесія» в рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила». По суті, серіал – це новий дистанційний формат проєкту, який насамперед орієнтований на підлітків, яким у цьому житті необхідно докласти багато зусиль для реалізації у професійній сфері.

– Перший сезон серіалу не тільки справив колосальне враження, а й зібрав понад 1 мільйон переглядів. І цього року під час онлайн-уроку відбулася презентація чергового сезону освітнього серіалу. Новий серіал поповнили такі затребувані зараз професії, як сторітелер, ведучий/інтерв'юєр, монтажер фото/відео, – додала Оксана Іщук.

В онлайн-уроці також узяв участь випускник проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила». Владислав Харківський, випускник Олексієво-Дружківської спеціальної школа №13 не лише поділився особистим досвідом у виборі професії, а й зміг надихнути учасників на власні звершення. Надзвичайно приємним сюрпризом для підлітків стало відеозвернення зірок футболу світового масштабу, гравців ФК «Шахтар» Андрія Пятова й Анатолія Трубіна, а також співачки Alina Pash. Вони на власному прикладі показали, що досягти поставленої мети – абсолютно реально. 

Під час трансляції урок дивилися більше 5 тисяч користувачів. Таким чином, мотиваційний онлайн-урок «Твоя суперпрофесія» став найбільш масовим і встановив національний рекорд України.

Акція «Рінат Ахметов – Дітям» – особиста ініціатива Ріната Ахметова. Цій традиції вже понад 20 років. За час існування Акції формат її змінювався, але мета й філософія – дарувати тепло та турботу дітям – залишалися незмінними.