Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

8 тисяч українських дітей знайшли нові сім’ї

11.02.2016

8016 українських дітей знайшли нові сім’ї – люблячі, добрі і дбайливі. Такими є результати 6-річної роботи проекту «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова.

«Ми досі пам’ятаємо й навряд чи колись забудемо першу дитину, влаштовану в сім’ю завдяки проекту. Це був трирічний хлопчик. Його усиновила сім’я, у якій вже була біологічна дитина. У жінки був приклад перед очима – сусіди, у родині яких жила прийомна дитина. Вона, коли виходила заміж, сказала чоловікові, що хотіла б усиновити дитину й подарувати малюкові свою турботу й любов. Чоловік її підтримав і згодом вони здійснили своє бажання», – ділиться спогадами Дар’я Касьянова, керівник проекту «Сирітству – ні!».

За підсумками 6 років роботи проекту, найбільше усиновлень припадає на Донецьку, Одеську, Дніпропетровську, Луганську та Кіровоградську області. Дівчатка частіше знаходять нові сім’ї, ніж хлопчики. Так, удочерили 4 677 дівчаток і усиновили 3 339 хлопчиків. Що ж до віку, то дітям до 5 років набагато простіше знайти нових батьків. Також слід підкреслити, що серед користувачів порталу «Сирітству – ні!» найпопулярнішою формою влаштування дитини в сім’ю залишається саме усиновлення (59%). Друге місце займають дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї (23%). Третє місце – опікунство й піклування (18%).

«Не можна не вказати на той факт, що сім’ї не бояться всиновлювати відразу декількох дітей. Справа в тому, що в Україні 85% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – це сімейні групи, тобто брати й сестри, що залишилися без батьків. Усиновлення кількох дітей – велика відповідальність, втім, 2 із 3 випадків усиновлення припадає саме на сімейні групи. Зараз в Україні всиновлюють і по 3 дітей, а у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу приймають на виховання одразу 5–6-х братів / сестер», – розповідає керівник проекту.

«8000 усиновлених дітей – це велика й гарна цифра. Але ми не готові зупинятися на досягнутому. Цього результату ми змогли досягти завдяки злагодженій роботі наших партнерів, зокрема Міністерства соціальної політики, Служби у справах дітей, ВГО «Магнолія» і ФК «Шахтар». Наш девіз: «Кожна дитина має жити в сім’ї!» і ми прагнемо до цього. Зараз на порталі «Сирітству – ні!» розміщено 8991 анкету дітей, яким потрібні батьки. І ми сподіваємося знайти сім’ю для кожної з них», – підсумувала Дар’я Касьянова.

Нагадаємо, проект «Сирітству – ні!» спрямований на забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї; на надання підтримки сім’ям, які хочуть взяти у свою сім’ю дитину; сприяння створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

На порталі www.sirotstvy.net можна ознайомитися з анкетами дітей, яким потрібні нові сім’ї; а також отримати експертну консультацію з питань усиновлення, опікунства та створення дитячих будинків сімейного типу.