Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

7 років порталу національного усиновлення «Сирітству – ні!»: понад 8 тисяч дітей знайшли родини

09.12.2016

9 грудня 2016 року минає 7 років із дня створення Всеукраїнського порталу національного усиновлення www.sirotstvy.net. Портал працює в межах програми Фонду Ріната Ахметова «Сирітству – ні!». За цей час сім’ї знайшли 8 284 дитини. Про тенденції усиновлення під час прес-брифінгу в ІА «Українські новини» розповіли координатор Гуманітарного штабу Римма Філь, керівник програми «Сирітству – ні!» Євгенія Рзаєва й керівник відділу національного усиновлення Мінсоцполітики України Ольга Оліфер.

«Для максимальної й ефективної допомоги дітям-сиротам, які шукають батьків, Фондом Ріната Ахметова було створено портал «Сирітству – ні!». За 7 років його роботи надійшло 29 500 звернень на гарячу лінію. Понад 8 тисяч українських дітей уже влаштовані в сім’ї. Ми раді, що багато батьків знаходять своїх діток на порталі, і знаємо, що ці діти згодом виховуються в люблячих родинах», – сказала Римма Філь.

За час роботи порталу сім’ї знайшли 3 314 хлопчиків і 4 970 дівчаток. Найчастіше діток всиновлювали в Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Запорізькій областях.

«Усиновлення цих дітей – це результат, який став можливий завдяки співпраці Фонду Ріната Ахметова з Міністерством соціальної політики України та службам у справах дітей. Найпопулярніша форма влаштування дитини в сім’ю на порталі – усиновлення. Таке рішення прийняли 58% батьків. Кожна 4-а дитина (25%) була влаштована у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, і кожна 6-а (17%) – узята під опіку», – розповіла Євгенія Рзаєва.

У 2016 році з порталу «Сирітству – ні!» було усиновлено або влаштовано в прийомні сім’ї 350 дітей. Зараз на порталі розміщена 8 731 анкета.

«Дуже приємно, що ми співпрацюємо вже багато років. У межах порталу проводиться величезна копітка робота. Завдяки їй потенційні усиновителі можуть побачити свою дитину і прийняти рішення усиновити. Загалом, на сьогодні в Україні дітей-сиріт, які підлягають усиновленню, приблизно 18 тисяч. Через військові дії й економічну ситуацію в останні роки дітей всиновлюють менше. Також ми не маємо інформації про те, скільки сиріт перебуває в Криму й на непідконтрольних територіях Донбасу», – розповіла Ольга Оліфер.

2016 року портал перенесений на сучасну платформу, яка вміщує повну інформацію про дітей-сиріт із кожного регіону України. Команда Фонду Ріната Ахметова самостійно готує відеосюжети про дітей-сиріт. За 5 місяців роботи знято більш ніж 60 дитячих історій. Після ротації роликів на порталі Фонду та телеканалі «Україна» кожна п’ята дитина була усиновлена.

«У 2017 році Фонд запрошує до співпраці всі українські телеканали й сайти, які готові показувати сюжети про дітей-сиріт. Для нас дуже важливо, що завдяки розміщенню інформації про дитину багаторазово збільшується ймовірність усиновлення. Давайте дамо дітям більше можливостей бути побаченими й почутими», – сказала Євгенія Рзаєва.