Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

57 з 200 автомобілів швидкої допомоги передав Фонд Ріната Ахметова медикам всієї України

19.08.2019

Фонд Ріната Ахметова передав чергову партію машин швидкої допомоги обласним лікарням, станціям швидкої допомоги й амбулаторіям сільських громад по всій країні.

Ще 27 лікарень і станцій швидкої допомоги країни одержали сьогодні нові спеціально обладнані автомобілі. Серед них 25 – типу В Peugeot Boxer і два – типу В Citroen Jumper.

Це другий етап проекту «200 швидких для України». 5 липня Фонд уже передав державним установам охорони здоров’я 30 карет швидкої допомоги. Отже, на сьогодні 57 машин рятують життя українців. Ще 143 до кінця року надійдуть на службу лікарям і пацієнтам.

Сучасні спецавтомобілі обладнані за останнім словом медичної техніки. По суті, це реанімації на колесах, які можуть рятувати людські життя в ситуаціях, коли відлік іде на хвилини: дефібрилятор і портативна система реанімації, кисневі апарати та багато іншого.

– Наразі зношення машин в автопарку міської підстанції приблизно 60%, і ця машина – важливий для Миколаєва подарунок. Від імені колективу медиків, водіїв і пацієнтів хочу щиро подякувати за цей автомобіль Рінату Ахметову, – сказала Ірина Донець, заступник головного лікаря Миколаївського обласного центру медицини катастроф.

Житомирська область сьогодні отримала вже п’яту швидку від Ріната Ахметова. Виконувачка обов’язків головного лікаря Житомирського центру медицини катастроф Світлана Мошковська минулого разу забрала з Києва відразу чотири машини.

– Швидкі від Ріната Ахметова чудово зарекомендували себе в роботі і вже врятували десятки життів. Вони швидкі, зручні, чудово обладнані. Щиро дякуємо, що подарували нам ще й п’яту, – сказала Світлана Андріївна.

Проект «200 швидких для України» реалізується за особистим рішенням Ріната Ахметова та повністю фінансується з його коштів. Вперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов - єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

– 200 швидких, закуплених за рішенням Ріната Ахметова, за рік дадуть лікарям змогу прийняти більш ніж мільйон викликів і врятувати понад мільйон людських життів. Це один із найважливіших проектів Фонду Ріната Ахметова, спрямованих на допомогу людям. Важливо зазначити, що це найсучасніші автомобілі, обладнання яких нічим не поступається техніці приватних клінік, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

З 2007 року Фонд реалізував ряд проектів, які допомогли сотням тисяч українців зберегти своє здоров’я. Зокрема, допомогу отримали понад 120 000 осіб у рамках програм «Рак виліковний» і «Стоп туберкульоз». Фонд єдиний в Україні щороку надає підтримку дітям Донбасу в рамках таких проектів, як «Здорове серце», «Реабілітація поранених дітей», «Ліки дітям», «Тепер я чую».