Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

4,5 мільйона наборів виживання жителям Донбасу видав Штаб Ахметова

17.09.2015

4 млн 500 тис. 485 дорослих наборів виживання для жителів Донбасу видав Штаб Ріната Ахметова з обох боків лінії зіткнення за рік своєї роботи. Про те, як і де видають допомогу, під час прес-брифінгу в ІА «Українські новини» розповіла координатор Штабу Ріната Ахметова Римма Філь.

«Станом на сьогодні, 17 вересня 2015 року, Гуманітарний штаб видав 4,5 млн продуктових наборів та 328 тис. дитячих наборів для мирних жителів Донбасу з обох боків лінії зіткнення. Це величезна цифра, за якою мільйони врятованих життів. Мільйони людей, котрі без цих продуктових наборів, які ми називаємо наборами виживання, просто не змогли б прожити під час бойових дій і економічної блокади. Упродовж цього року ми чітко дотримувалися всіх принципів роботи міжнародних місій. Для нас однаково важливі та дорогі жителі Донбасу з обох боків лінії розмежування. Ми допомагаємо тим, хто живе в Донецьку, Маріуполі, Слов’янську і всім, хто переїхав від війни у спокійніші міста», — розповіла Римма Філь.

Для того щоб доставити такі обсяги допомоги Гуманітарний штаб відправив на Донбас 99 автоколон. Це 3 067 великовантажних автомобілів, які доставили в логістичні центри Штабу в Донецьку та Маріуполі 61 340 тонн продуктів для формування наборів виживання.

Допомогу від Штабу отримали у 221 населеному пункті і 21 районі Донецької та Луганської областей. Це понад 100 стаціонарних пунктів видавання. Також 160 маленьких населених пунктів у 7 районах відвідали мобільні бригади волонтерів. На лінії зіткнення це Ясинуватський, Волноваський, Артемівський, Дзержинський райони. На непідконтрольній території — Амвросіївський, Тельманівський і Шахтарський райони.

Попит на продуктову допомогу від мобільних бригад на лінії зіткнення залишається дуже високим. Тому у вересні було прийнято рішення збільшити кількість видаваних там наборів до 7 тисяч.

На непідконтрольній території, у Сніжному Донецької області, «мобільні» волонтери третій тиждень працюють у режимі постійного пункту видавання. Допомогу там вже отримали 3 228 мирних місцевих жителів.

Всього за 3 місяці роботи мобільних бригад видавання допомогу отримали понад 35 тисяч осіб з обох боків лінії зіткнення.

«Для Ріната Ахметова дуже важливо допомогти всім, кому потрібна допомога. У цьому нам дуже допомагають мобільні бригади волонтерів, щоб дотягнутися до кожної людини. З місяця в місяць допомогу від Гуманітарного штабу отримують 500 тисяч мирних жителів Донбасу найбільш соціально незахищених категорій: інваліди, пенсіонери, діти-інваліди, багатодітні сім’ї та інші», — додала Римма Філь.

У вересні 2015 року Штаб Ріната Ахметова вже відправив на Донбас 8 автоколон із понад 2 тисячами тонн продуктів. З них сформовано більше 260 тисяч дорослих і дитячих наборів виживання. До кінця місяця заплановано доставити ще 170 тисяч наборів.