Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова: врятувати найменших українців

17.11.2021

Щорічно 17 листопада в світі відзначається День захисту недоношених дітей. Для Фонду Ріната Ахметова це також стало одним із напрямів діяльності.

– Допомога Ріната Ахметова завжди приходить туди, де її особливо потребують. Насамперед – коли йдеться про порятунок життя і здоров'я людей. Проєкт «200 швидких для України» було реалізовано в рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це перший в Україні найбільший приватний благодійний проєкт в екстреній та первинній медицині. Це подія національного масштабу: суперсучасні спецавтомобілі вперше отримали державні заклади охорони здоров'я в усіх областях країни. Фонд передав лікарням, амбулаторіям та станціям швидкої допомоги 114 машин класу В – так званих «реанімацій на колесах», дитячим лікарням передано 22 автомобілі класу С – це неонатальні швидкі, які дозволяють рятувати життя новонароджених дітей. У віддалені громади, де є гірська місцевість чи бездоріжжя, поїхали рятувати життя 64 унікальні медичні позашляховики. Ніколи раніше в Україні лікарі в селах чи важкодоступних населених пунктах не отримували машин такого класу, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Особливо потребують захисту та допомоги новонароджені, які з'являються на світ раніше визначеного терміну. Долю немовляти вирішують лічені секунди, адже навіть надоперативне прибуття звичайної швидкої допомоги може бути марним. Оскільки транспортування без спеціалізованих умов є згубним для маленьких пацієнтів. Щоб вирішальні секунди стали для дитини хвилинами, днями та роками, кожен неонатальний автомобіль Фонду обладнано технікою для екстреного порятунку, аж до апарата штучної вентиляції легень у дітей. А головне, що це вже не лише «реанімація на колесах», ‒ в салоні знаходиться справжня «капсула життя» чи кювез. Це своєрідний інкубатор для транспортування недоношених немовлят. Він підтримує стабільну, безпечну температуру та вологість, туди надходить кисень. Крім того, неонатальна машина швидкої допомоги типу С має ще одну відмінну особливість – наявність навантажувального пристрою з гідропневматичною підвіскою. Пристрій добре амортизується сам собою і не залежить від руху автомобіля. На нього і встановлюється кювез, який захищає дитину від труднощів шляху.

Одні з тих, кому допомогла така швидка Фонду, – родина Колесникових. За словами мами Ольги, відразу після народження її дочку помістили в реанімацію.

– Кожна хвилина була на рахунку. Ніхто не давав гарантій, що дитина виживе, – говорить жінка.

Маленька Зоряна з'явилася світ з вагою 1300 гр. З пологового будинку її негайно доставили до реанімації обласної лікарні Черкас на неонатальній швидкій Фонду Ріната Ахметова. Життя маляти було врятоване.

– Рінат Ахметов дуже допомагає українцям. У тому числі й нам, молодим батькам, – подякувала Ольга Колесникова.

Проєкт «200 швидких для України» змінив якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги. Тепер медики в усіх областях приїдуть до пацієнтів швидше і допоможуть – ефективніше. За рік лікарі на цих швидких можуть урятувати мільйон людських життів. Сьогодні багато швидких Фонду успішно задіяні в боротьбі з епідемією коронавірусу.