«20 днів у Маріуполі»: лікарі-герої стрічки, номінанта на «Оскар-2024», у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Медики у Маріуполі рятували людей під обстрілами і між бомбардуваннями до останньої можливості. Оперували без води та світла, спали у коридорі операційного блоку. Декілька лікарів стали героями фільму «20 днів у Маріуполі». Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав їх історії до окремої колекції.
Ви знайдете її за посиланням лікарі-герої документальної стрічки, номінанта на премію Оскар-2024
Анестезіолог Олександр Бєлаш пригадує, що пацієнтів рахували тільки у першу добу. Далі в цьому просто не було сенсу. Саме він під час реанімації маленької Єви, яка була першою загиблою дитиною, звернувся до путіна. Історія Олександра: "24 лютого після 10 години привезли перших поранених. І везли їх цілодобово"
Тимур Чумарин виїхав із Маріуполя у середині березня. Друзі вчасно повідомили, що його, лікаря-хірурга, оголосила в розшук так звана «днр». До цього медик кілька тижнів жив на роботі та рятував людей. Історія Тимура: «Я зробив ревізію рани. Сказав: «Хлопці, припиняйте, це серце»
12 березня до лікарні, де працював Ігор Золотоус, зайшли російські військові. Питали, чи є українські військові. Напередодні «Азов» вивіз звідти своїх поранених, проте у палатах перебували наші захисники з інших підрозділів… Історія Ігоря: «Страшно було, коли привозили дітей з осколковими пораненнями голови. Ми нічого не могли зробити»
«20 днів у Маріуполі» — фільм режисера та воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Із перших годин повномасштабної війни він, разом із колегами Василиною Степаненко та Євгеном Малолєткою відзняв кадри, які пізніше стали символами війни. Наразі ця стрічка номінується на «Оскар-2024», як кращий документальний фільм. За роки Незалежності це перший український фільм українського режисера, що отримав таку номінацію.
Музей збирає та зберігає історії українців про пережите під час війни. Його архів містить вже понад 100 тисяч історій. Розкажіть свою історію про війну на порталі Музею "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.