«20 днів у Маріуполі»: історії героїв оскароносного фільму в Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Сьогодні вночі Україна отримала свій перший Оскар. Картина «20 днів у Маріуполі» здобула нагороду в номінації «Кращий документальний фільм».
Вітаємо з перемогою команду, яка, ризикуючи життям, фільмувала злочини росії і змусила світ побачити їх. Це Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василина Степаненко.
В основі картини — події в місті Марії у березні 2022 року. Дивіться історії медиків, які рятували людей під час блокади Маріуполя, і які стали героями цієї картини у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Ви знайдете цю колекцію тут:
Один із авторів оскароносного фільму Євген Малолєтка також довірив свою історію Музею «Голоси Мирних». Дивіться її тут:
"Музей Голоси Мирних" - Фотокор Євген Малолєтка: «Такого масованого застосування артилерії, як у Маріуполі, ми ще не зустрічали»
Мстислав Чернов почав свою промову з зізнання: «Напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: я би хотів ніколи не знімати цього фільму. Я б обміняв все на те, щоб росія ніколи не вторгнулася в Україну, ніколи не окуповувала наші міста, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч мої українських співгромадян. Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо змінити історію, зробити так, щоб правда перемогла. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими».
Прем’єра картини «20 днів у Маріуполі» відбулася у 2023 році. Маріупольці, які пережили облогу свого міста і потім бачили цей фільм, зізнаються: після нього хочеться довго мовчати.
Музей збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи. Його архів містить вже понад 100 тисяч історій. Розкажіть свою на порталі Музею
Головна - "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова
або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.