Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомогти дітям почути світ

29.07.2020

Допомога дітям завжди в пріоритеті в Ріната Ахметова. Тому всі 15 років своєї роботи Фонд реалізовує проєкти, які дають змогу зберегти життя та здоров’я дитини.

Так, спеціально для малюків із вадами слуху було створено проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». У результаті встановлено 179 високочутливих слухових апаратів.

Серед тих, кому допомогли почути світ, брати Марк і Мирослав із Маріуполя. Їхні батьки – Віктор та Анна – повністю глухі. Подружжя сподівалося, що дітей ця біда обійде стороною. Але лікарі відразу засмутили батьків і діагностували в синів аналогічний діагноз. Подружжя було в розпачі. Анна Рогозянова мовою жестів розповідає, що непросто знаходити спільну мову з людьми, які чують. І діти вже відчули це на собі.

– Марку вже шість років. Він хоче спілкуватися з іншими дітьми. Але не може, тому що нічого не чує. Він намагається дітям говорити щось за допомогою рук, але вони не хочуть із ним дружити, – пояснює Анна.

Лікарі подарували надію – братики можуть чути. Для цього необхідні сучасні та високочутливі слухові апарати. Рогозянови звернулися до Фонду Ріната Ахметова. Так малюки стали учасниками проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» й отримали такі необхідні апарати.

– По суті, це мінікомп’ютер із дуже тонкими настройками, – каже Наталя Кузнєцова, слухопротезист Маріупольського центру слуху.

– Щиро дякуємо Рінату Ахметову за апарати для наших діток! – сказала своєю мовою Анна Рогозянова.

Ще одним учасником проєкту став шестирічний Семен Сибірко, який живе під Києвом. Непосидючий малюк обожнює пізнавати світ, і батькам треба чимало зусиль, щоб встежити за ним. Чималу роль у цьому відіграє діагноз Семена – туговухість.

Батьки переживали, що через хворобу син буде відставати в розвитку, замкнеться в собі.

– Буває, що інші дітки розмовляють між собою і сміються, а Семен переживає, що говорять про нього. Він може щось не зрозуміти й накручує себе, – пояснює Наталя Сибірко.

Для нормального розвитку дитини потрібен сучасний слуховий апарат. Але батьки живуть скромно й дозволити собі таке придбання не могли.

– Хотіли взяти апарати в кредит, але навіть у цьому разі могли б купити найпростішу модель. Лікар сказала, що такий апарат не допоміг би нашому синові. Нам порадили звернутися по допомогу до Фонду Ріната Ахметова, – каже Олег Сибірко, тато хлопчика.

Фонд придбав для дитини два високочутливі слухові апарати. Тепер він вперше в житті зміг нормально спілкуватися з батьками й однолітками.

– Дякую Фонду й особисто Рінату Леонідовичу за те, що подарував нам ці апарати. З ними наша дитина чує світ так само, як ми. Дякуємо, що не залишили нас із бідою сам на сам, – каже Наталя.

Із вдячністю говорять про проєкт також батьки інших учасників. Так, Галина Рогова радить не боятися слів «слуховий апарат»!

– Моєму синочку Данилу якісні слухові апарати ми наділи в 1,5 року завдяки Фонду Ріната Ахметова. У комплексі зі щоденними заняттями Данило почав засвоювати мову, – розповіла жінка.

Як отримати допомогу за проєктом

З 1 січня 2020 року допомогу слухопротезування за проєктом «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» можуть отримати хлопчики та дівчатка, які живуть по всій Україні. Претендувати на участь у проєкті можуть малюки з хворобами слуху віком до 7 років. Звернутися по допомогу в слухопротезуванні можуть сім’ї, які належать до таких категорій:

  • багатодітні або неповні сім’ї; • дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ);
  • діти-сироти та діти під опікою;
  • сім’ї, у яких виховується більш ніж одна тяжкохвора дитина;
  • сім’ї, що складаються з двох і більше інвалідів.

Докладніше про активні проєкти Фонду можна дізнатися, зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 509 001.