Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів

05.08.2020

2019 року Фонд Ріната Ахметова реалізував проєкт національного масштабу «200 швидких для України». Усього за пів року державні лікарні та станції швидкої допомоги отримали 200 автомобілів, оснащених за останнім словом техніки. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

– «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова – безпрецедентний за своїми масштабами приватний благодійний проєкт у галузі невідкладної медицини. Ці автомобілі закупили та передали в максимально короткі строки, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Один з автомобілів отримала дитяча лікарня міста Шостка на Сумщині.

– Раділи цій новині, як діти, тому що транспорт – наш біль. Ми обслуговували пацієнтів на старому Volkswagen, якому 22 роки. Він часто ламається, що не радує ні нас, медиків, ні пацієнтів. Ми отримали ключі від нової машини й емоції просто захлиснули. Машина – вищий клас! Пацієнти будуть задоволені. І колеги, звичайно, теж. Дякую Фонду Ріната Ахметова за цей подарунок, – сказала заступник головного лікаря медустанови Тетяна Шлик.

Також один з автомобілів – «реанімацію на колесах» – отримала Лисичанська станція швидкої допомоги в Луганській області.

– До приїзду цієї красуні в нашому автопарку було кілька древніх уазиків та іржава «Газель». Але тепер прийшла ця машина – і ми не можемо натішитися. Тут є абсолютно все, що потрібно для надання невідкладної допомоги. Це палата інтенсивної терапії на колесах. Таке обладнання ми отримали вперше, – каже головний лікар Лисичанської служби швидкої допомоги Дмитро Кисельов.

Не намилується новим автомобілем і Юлія Білоусова, фельдшер виїзної бригади:

– Це просто жахливо, коли на виклик запізнюєшся. Люди телефонують, а ти доїхати не можеш, тому що машина зламалася. З цим автомобілем таких проблем не виникне. Рінат Ахметов дуже велику справу робить для жителів України, Донбасу. Це людина з великим серцем, бо я більше не знаю нікого, хто міг би допомагати так людям!

Серед переданих медикам автомобілів – 22 неонатальні швидкі, які обладнані всім необхідним для порятунку життів новонароджених. Коли мешканка Миколаєва Наталія Косанчук стала мамою, життя її доньки виявилася під загрозою. Дівчинці поставили діагноз, впоратися з яким могли тільки медики спеціалізованого відділення в обласній лікарні. Дитину успішно доставили до пункту призначення на автомобілі для реанімації новонароджених.

– Нам дуже потрібен був цей реанімобіль. У ньому є все необхідне для підтримки життя дитини, для порятунку життя. Від усіх матусь Миколаївській області хочу подякувати благодійному Фонду Ріната Ахметова за такий подарунок нашій лікарні, – сказала Наталія Косанчук.

Проєкт «200 швидких для України» було реалізовано за особистим рішенням Ріната Ахметова. За рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням. Серед переданих автомобілів 114 «реанімацій на колесах», 64 автомобілі на базі позашляховика Toyota Land Cruiser і 22 машини неонатальної допомоги з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.