Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

12 кращих робіт вітчизняних театральних постановників в рамках ІІІ Фестивалю молодої української режисури

17.09.2014

З 26 вересня по 2 жовтня на кількох майданчиках Києва відбудеться ІІІ Фестиваль молодої української режисури імені Леся Курбаса, що презентує роботи театральних постановників віком до 35. Мета організаторів – продемонструвати потенціал молодих режисерів та створити ситуацію, у якій перспективні митці опинилася б у центрі уваги як професіоналів, так і глядачів. Фестиваль має стати біржею для просування молодих талантів. А ці 12 спектаклів програми – як завжди спроба зазирнути у майбутнє українського театру і взяти участь у його формуванні.

Два попередні фестивалі – у Білій Церкві та у Києві – стали трамплінами для професійного розвитку молодих театральних режисерів: їх помітили у професійному середовищі, почали охоче запрошувати до державних академічних театрів. Ця зустріч доленосна для всіх: в постановників з’являється можливість для самореалізації у професійних колективах, у театрів – є шанс урізноманітнити репертуар та розширити цільову аудиторію.

Всі вистави, представлені на фестивалі, різні, не схожі одна на одну. Документальний проект «ДИПЛОМ» Сашка Брами і загадково-гротескова «Лєна» Тамари Трунової. Виклик-ляпас розважальному буржуазному театру «Історія про людину, з якою трапилась історія» Антона Романова і поруч класичні взірці улюбленого глядачами всіх епох жанру «шаленої комедії» – «Потрібні брехуни!» Стаса Жиркова та «Жінка і чиновник» Дмитра Морозова. Жорсткі й актуальні спектаклі за сучасною українською новою драмою «Нєвинасімі люді» Олександри Правосуд, «Vій 2.0» Максима Голенка, «Сімейні сцені» Дмитра Весельського, а поруч – містичний «Готель двох світів» Ореста Пастуха та «Двоє на гойдалці» за класиками світового театру. Грайлива дитяча казочка «Не хочу бути собакою!» та психологічний тест для дорослих «Home, Sweet Home!».

Цього року на форумі працює «Школа професійного глядача»: після кожної вистави кожен, хто купив квиток на виставу, може взяти участь в її обговоренні, висловити враження, порівнявши їх з думкою професійних критиків. Вільний діалог та взаєморозуміння – це ще одна дефіцитна та необхідна річ для сучасного театрального середовища.

В освітній програмі фестивалю – лекції Анни Липківської, Наталії Єрмакової та Майї Гарбузюк з історії української режисури, а також майстер-клас з методології роботи з актором Дмитра Богомазова.

Мотто цьогорічного фестивалю: Зрежисуй майбутнє – Stage the Future.

Тамара Трунова, режисер Київського академічного театру драми і комедії, учасниця фестивалю: «По-моєму, Фестиваль молодої української режисури ім. Леся Курбаса – це взагалі єдина можливість ближче познайомитися із своїми колегами та усвідомити, що ти не один у театральному світі».

Ірина Чужинова, театрознавець, співкуратор фестивалю, ГО «Театральна платформа»: «На перший погляд, фестиваль – камерний. Більшість його подій відбуваються на малих сценах театрів. Але саме на цих майданчиках сьогодні народжується театр завтрашнього дня. Тож вже за кілька років всі імена цього форуму неодмінно з'являться на афішах провідних українських театрів, і саме цим режисерам до снаги підкоряти європейські фестивалі!»