Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

10 років роботи Фонду Ріната Ахметова

15.07.2015

15 липня 2005 року, рівно 10 років тому, Рінат Ахметов прийняв рішення створити благодійний фонд із метою перейти від актів доброї волі до послідовної стратегії соціального розвитку, щоб брати участь в усуненні причин соціальних проблем українського суспільства.

Стратегія фонду полягала в системному розв’язанні соціальних проблем у пріоритетних сферах, визначених засновником: освіта, виховання дітей, охорона здоров’я, культура й адресна допомога.

«10 років тому Рінат Ахметов сказав такі слова: «Благодійність має бути з тихим голосом. Але про системні проблеми потрібно говорити голосно, щоб нас почули». За 10 років роботи Фонд досяг унікальних результатів за всіма напрямами діяльності. За цей час тисячі дітей знайшли любов своїх нових батьків, десятки тисяч українців вилікувалися від раку, у рази зменшилася захворюваність і смертність від туберкульозу. Крім цього понад 20 тисяч людей отримали адресну допомогу на лікування, багатьом із них Фонд у прямому сенсі допоміг вижити, — заявила Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова під час брифінгу в Києві 15 липня. — Рік тому, рішенням Ріната Ахметова, саме на базі Фонду, використовуючи досвід співробітників, їхній потенціал, було створено Гуманітарний штаб, який щомісяця допомагає сотням тисяч людей, приречених на виживання під час війни. Сьогодні ми не говоримо голосно. Ми кричимо. Щоб уся Україна, весь світ дізнався про біду мирних жителів Донбасу».

РЕЗУЛЬТАТИ ЗА 10 РОКІВ

Програма «Рак виліковний» це перша й поки єдина в Україні масштабна програма, створена для того, щоб люди в Україні одержали можливість проходити діагностику та лікування онкологічних захворювань згідно зі світовими стандартами. За період реалізації програми понад 75 000 людей отримали можливість діагностувати й вилікувати низку онкологічних захворювань на обладнанні, встановленому фондом у клініках-партнерах, 650 з них діти.

Програма «Зупинимо туберкульоз в Україні» створена з метою подолання епідемії туберкульозу в Україні шляхом поліпшення діагностики туберкульозу, надання доступу до високоякісних послуг із діагностики та лікування для всіх верств населення.

За період реалізації програми в Донецькій області захворюваність серед вперше виявлених хворих на туберкульоз знизилася на 22% проти 2008 року, а смертність від туберкульозу — на 41%.

Програма «Адресна допомога» — це підтримка тут і зараз людей, що опинилися у важкій життєвій ситуації. Допомога насамперед надається дітям на забезпечення невідкладного лікування і тривалих курсів реабілітації. За час реалізації програми адресна допомога надана 20 702 людям з усієї України. Крім цього, за рік роботи Гуманітарного штабу 17 620 мирних жителів Донбасу отримали допомогу.

Завданнями створення програми «Сучасна освіта» було підвищення якості навчання журналістів нової спеціальності «Мультимедійна журналістика» та забезпечення провідних вишів професійними викладачами предмету «Цифрові медіа». Головним результатом шестирічної роботи стало навчання 150 журналістів і 20 викладачів з 10 університетів України.

Напрям «Динамічна культура» створений із метою підтримки культурних ініціатив та талановитих творців, оскільки саме вони знаходять нові ідеї, створюють образи майбутнього, життя суспільства. За час існування програми реалізовано 361 інноваційний проект (ініціатива) у сфері музейної справи, літератури, театру, візуального мистецтва, кіно, міждисциплінарні проекти. Зокрема, підтриманий Фондом фільм «ПЛЕМ’Я» М. Слабошпицького став найтитулованішим українським фільмом. Картина завоювала 4 призи на Каннському кінофестивалі й отримала Європейський Оскар, всього фільм отримав більше 35 престижних міжнародних кінонагород.

«Програма «Сирітству — ні!» і в мирний час ставила перед собою стратегічно важливі для всього українського суспільства завдання. Одним із важливих результатів реалізації програми стало те, що 7731 дитина з усієї країни знайшла батьків завдяки всеукраїнському інтернет порталу національного усиновлення www.sirotstvy.net, — розповіла Дар’я Касьянова, керівник програм і проектів Фонду. — Незважаючи на важкий час і вимушене переселення тисяч сімей, 834 дитини за перші шість місяців 2015 року були усиновлені й узяті у прийомні сім’ї. Сьогодні всі сили спрямовані на щомісячну допомогу жителям Донбасу, але співробітники Фонду сподіваються, що незабаром ми всі повернемося до реалізації проектів мирного часу».

Девіз програми «Сирітству — ні!» — «Кожна дитина має жити в сім’ї». Основним завданням програми є забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї, також сприяння створенню прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу та зниження чисельності дітей, які потрапляють до інтернатів. За час реалізації проекту відкриті 2 Центри матері й дитини в Донецьку та Києві, кризовий центр у Дніпропетровську, працюють 4 центри підтримки сімей. За безпосередньої участі співробітників Фонду створено 39 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються більше 400 дітей.