10 фактів про Донбас. Нове дослідження
23.11.2016
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--1bdf7b32a63edfc06b9bf2ae60d6b530e77382f0/2016-11-24709_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-11-24709_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-11-24709_0_orig.jpg)
- За останні півроку зросли потреби в продуктах і медикаментах. Кожен третій житель Донецької області (29%) потребує ліків, кожен четвертий (26%) – продуктів. Найбільше бракує м’яса, молочних продуктів і свіжих фруктів. Люди потребують серцевих, антивірусних препаратів, ліків від тиску.
- Кожен четвертий житель (26%) висловив думку, що «терпіти наше тяжке становище вже неможливо». Це на 9% більше, ніж у травні (17%).
- 67% опитаних жителів Донецькій області з обох боків лінії розмежування вказали, що в їхньому населеному пункті надається гуманітарна допомога. Кожен третій отримував її особисто. 80% від усієї гуманітарної допомоги надходить від гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
- На непідконтрольних територіях кількість людей, які отримують допомогу, вища, ніж на контрольованих. 44% жителів непідконтрольних територій під час опитування вказали, що особисто отримують гуманітарну допомогу, з них 87% – від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
- Більш ніж 500 тисяч осіб за останні півроку хоча б раз перетинали лінію дотику. Один раз лінію розмежування перетинали 37% людей, решта переміщалися набагато частіше. 6% опитаних переміщалися більш ніж 10 разів.
- 62% сімей Донецькій області розділила лінія дотику. Чинна перепустка є в кожного другого жителя непідконтрольної території і в кожного п’ятого на підконтрольній території.
- У кожного четвертого жителя Донецької області (25%) була потреба у перетині лінії розмежування. Переважна більшість (84%) вважає важким проходження блокпостів. Основні проблеми – черги й низька пропускна здатність. Середня тривалість очікування в черги – 8 годин 30 хвилин.
- Половина жителів області з обох боків лінії зіткнення не довіряє жодному джерелу інформації. Найвищою довірою користуються телебачення й інтернет-сайти, які також є основними джерелам інформації для населення регіону.
- На 10% (проти травня 2016 року) скоротилося число тих, хто очікує поліпшення життя наступного року (зараз таких 24%) і зросла кількість тих, хто вважає, що за рік їхня сім’я буде жити гірше (зараз таких 22%). Найбільш песимістичні прогнози в пенсіонерів.
- 45% жителів області не можуть припустити, коли завершиться конфлікт. Кожен шостий (16%) вважає, що конфлікт затягнеться більш ніж на 5 років. Якщо порівняти з даними травня, скоротилося число тих, хто сподівається на закінчення конфлікту упродовж наступного року (жовтень – 12%, травень – 17%).
Соціологічне дослідження КМІС «Донбас: життя й бар’єри» проводилося з 21 жовтня до 7 листопада 2016 року на замовлення Гуманітарного штабу Ріната Ахметова й «Допоможемо ТВ». Методом телефонного інтерв’ю на стаціонарні та мобільні телефони (CATI) було опитано 2102 респондентів віком понад 18 років зі 100 населених пунктів Донецької області, як на підконтрольній, так і на непідконтрольній території.