Горячая линия 0800509001
ru
ru

Запитання експерту: що робити, якщо при ГВ одна грудь більша за іншу?

24.09.2016

Запитання: «У мене з самого початку одна грудь більша за іншу, після пологів під час годування велика грудь сильно розпирає, молоко прямо ллється. Боюся, що зціджування тільки погіршить ситуацію, й молока в ній стане ще більше. Що робити?»


Відповідає Ксенія Соловей — керівник Національного руху в підтримку грудного вигодовування «Молочні ріки України», партнер ЮНІСЕФ за програмою підтримки грудного вигодовування в кризових ситуаціях:


— Ви цілковито маєте рацію. Якщо велику грудь додатково зціджувати, то в ній буде вироблятися багато молока, звичайно, вона буде ще більша за розміром.

Загальні поради, як зробити груди однаковими при годуванні

Необхідно дотримувати баланс: з одного боку, не давати великій молочній залозі великих перерв (це може призвести до лактостазу), але й не годувати занадто часто (це збільшує лактацію). Також важливо не забувати про меншу грудь: якщо приділяти їй менше часу, то лактація знизиться. Крім того, трапляється, що діти перестають любити маленьку грудь, бо з неї молоко тече не так швидко.
 

Чому в одних грудях більше молока: як цього не допустити?

Асиметрія молочних залоз під час лактації — часта проблема годувальниць, але її легко вирішити. Менша повинна стати провідною на якийсь час — починайте годувати завжди саме з неї. А більшу давайте наприкінці годування й ненадовго, щоб зняти напругу. Годуйте на свою вимогу, коли відчуваєте, що груди треба звільнити — полегшуйте стан не зціджуванням, а за допомогою дитини.


Що це дасть? Меншу грудь дитинка буде смоктати першою, з неї не так ллється, дитина її буде смоктати старанніше, бо там треба «попрацювати». Посмоктавши, малюк простимулює вироблення молока в меншій молочній залозі. А в кінці, коли дасте велику грудь: дитина трохи спорожнить її, але це допоможе полегшити ваш стан.

Чи нормально, що одна грудь більша за іншу: можливі причини

Варто зауважити, що одна грудь більша за іншу при годуванні — лише одна з вірогідних причин диспропорції. Серед інших можуть бути:

  • Генетика, якщо у членів вашої родини також асиметричні груди.
  • Значне збільшення чи втрата ваги: коливання маси тіла можуть вплинути на розмір і форму ваших грудей.
  • Зміна рівня гормонів під час статевого дозрівання, менструального циклу або менопаузи можуть впливати на розмір і симетрію грудей.
  • Травми: будь-яке пошкодження, наприклад при падінні, може призвести до зміни розміру або форми грудей.

Щодо корекції і виправлення таких відхилень варто звернутись до спеціаліста-мамолога.

 

Чому одні груди більші за інші при ГВ?

 

Якщо говорити саме про асиметрію грудей при ГВ, то це абсолютно звичне явище, яке не свідчить про відхилення від норми або проблеми зі здоров'ям, а впливає лише на зовнішній вигляд та пропорційність тіла.


Головна причина в тому, що відбувається частіше прикладання до певної молочної залози. Запас молока в кожних грудях окремо реагує на стимуляцію дитини, якщо ви годуєте більше з одного боку, з цих грудей вироблятиметься більше молока. Якщо з іншого брати трохи молока, відповідно його стане менше.


Це може статися внаслідок того, що малюк віддає перевагу одній груді, яка наповнюється більше за іншу, або через зручнішу для нього форму соска, і йому так легше смоктати. Причина може бути пов'язана і з особливими потребами мами: наприклад, їй комфортніше годувати з певної сторони або в якійсь груді виникають неприємні відчуття, або навіть біль, тому вона використовується рідше.


При ГВ одна грудь більша за іншу: як виправити наслідки?

Існують різні хірургічні варіанти, що дозволяють збалансувати або вирівняти асиметрію. Головне пам'ятати, що проблеми та потреби кожної жінки унікальні. Треба зазначити, що такі маніпуляції можна робити після завершення грудного вигодовування. Ось деякі найпоширеніші процедури з усунення асиметрії грудей після ГВ:


1. Використання імплантів

Операція зі збільшення грудей — найбільш популярний варіант розв'язання проблеми, коли одна грудь більша за іншу при ГВ. Процедура зазвичай включає використання імплантатів, щоб збільшити розмір і створити більш збалансований вигляд. Операція адаптована до потреб пацієнта, але важливо мати реалістичні очікування.


2. Ліпофілінг

Деякі жінки, що мають різні груди при ГВ, вважають за краще не використовувати імплантати, а натомість віддають перевагу перенесенню жиру в груди з інших частин тіла (ліпофілінг). Під час цієї процедури жир збирається з різних ділянок тіла, очищається, а потім вводиться в молочну залозу, щоб збільшити розмір та покращити симетрію. Ця процедура вимагає навичок, тому дуже важливо вибрати досвідченого та талановитого пластичного хірурга.


3. Комплексне збільшення та підтяжка грудей

При суттєвій невідповідності об'єму та різному розмірі грудей при годуванні може бути рекомендована комбінована підтяжка та збільшення грудей (мастопексія). Ця процедура може допомогти відновити повноту, пружність та розмір, а також покращити положення та форму. Операції з підтяжки та збільшення грудей можуть допомогти пом'якшити наслідки втрати ваги, грудного вигодовування, вагітності та старіння.


 

4. Зменшення грудей — редукційна мамопластика

Деякі жінки, у яких одна грудь значно більше за іншу, часто вибирають мамопластику, щоб вирівняти груди при ГВ. Великі груди можуть також викликати фізичні проблеми, такі як біль у спині, плечах або шиї. Це відбувається тому, що вага тягне верхню частину тіла вперед, що призводить до постійної напруги м'язів спини, плечей та шиї. Операція зі зменшення грудей включає видалення зайвої залозистої тканини, жиру і шкіри.


Важливо розуміти, що результати операції з корекції зазвичай вважаються постійними. Однак зміни в житті все одно можуть вплинути на її розмір та форму. Таким чином, хоч операція спрямована на досягнення довгострокових результатів, згодом все ж таки можуть виникати деякі зміни.


У межах програми «Допоможемо дітям» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова у співпраці з ЮНІСЕФ надає інформаційну підтримку матерям, які постраждали в результаті конфлікту на Донбасі. Поставити онлайн-запитання консультанту з грудного вигодовування можна за посиланням.

Эта страница доступна на украинском языке