Горячая линия 0800509001
ru
ru

В Україні зникнуть сімейні будинки дитячого типу

03.06.2024

Міністерство соціальної політики України пропонує відмовитися від терміна «дитячий будинок сімейного типу» (ДБСТ) і називати такі родини прийомною сім'єю. Відповідні зміни у законодавстві уряд виніс на розгляд Верховної Ради. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Ця ініціатива має на меті змінити сприйняття дітей, які виховуються у родинному середовищі. Зараз багато дітей, які потрапляють до дитячих будинків сімейного типу, відчувають стрес і неспокій. Зміна назви на «прийомна сім'я» допоможе знизити стигму та покращити їхні умови життя.

«Кожен четвертий опитаний українець вважає ДБСТ державним закладом, а до дітей, які виховуються в інтернатах, існує упереджене ставлення. Нам потрібно позбутися цих стереотипів та перестати травмувати дітей», – зазначає міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Зміна назви не впливає на права, передбачені для ДБСТ. Усі дитячі будинки сімейного типу, що існують зараз, зберігаються, а умови й строки їх договорів залишаються незмінними.

Нагадаємо, що в Україні налічується близько 1300 ДБСТ, де виховуються майже 9000 дітей. Після ухвалення змін максимальна кількість дітей у прийомній родині сягатиме восьми, з них прийомних дітей може бути максимум шість. Більше шести прийомних (відповідно, більше восьми дітей разом з біологічними) теж може бути – якщо в сім’ю братимуть рідних братів і сестер, яких не можна розлучати.

Батьки, які виховують від трьох прийомних дітей, матимуть право отримати в користування будинок або квартиру. Така можливість є у ДБСТ і зараз.

Ця ініціатива є важливим кроком для покращення долі дітей, які потребують підтримки та родинного тепла. Назва «прийомна сім'я» відображає справжню сутність цих закладів та сприяє створенню більш сприятливого середовища для дітей, які виростають під опікою держави.

Нагадаємо, що в Україні запустили державний сайт про усиновлення.

Эта страница доступна на украинском языке