Горячая линия 0800509001
ru
ru

В Україні запустили державний сайт про усиновлення

16.05.2024

15 травня Україна відзначила Міжнародний день сім’ї запуском єдиної державної онлайн-платформи «Україна для кожної дитини» про усиновлення та сімейні форми виховання. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Ця ініціатива є першим кроком до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей. На платформі зібрана вся необхідна інформація для тих, хто цікавиться усиновленням або влаштуванням дітей у сімейні форми виховання.

Серед можливостей платформи передбачено:

• отримання покрокового алгоритму дій для прийняття дитини в свою сім’ю;

• інформування про усиновлення, патронатне виховання дітей та сімейні форми виховання;

• можливість скористатися «Лінією турботи» для знаходження потрібного експерта;

• освітній онлайн-курс «Народжені серцем» для майбутніх усиновлювачів;

• можливість почути історії дітей та родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.

Курс є безкоштовним і допомагає розібратися в усіх аспектах усиновлення –від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Ця нова система дозволить зробити процес подання документів більш прозорим і зрозумілим та сприятиме ефективності навчання кандидатів в усиновлювачі, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів та піклувальників, а також патронатних вихователів.

Зокрема, вже доступний онлайн-курс «Народжені серцем», який допоможе батькам зрозуміти всі аспекти усиновлення. Це важливий крок у підтримці дітей та розвитку сімейного виховання в Україні.

Також читайте наш довідник для майбутніх батьків «Кроки до дитини» — тут.