У чому сила допомоги Фонду Ріната Ахметова: думка експертів та учасників проєктів
Сьогодні, 15 липня, благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» святкує свій день народження.
Уже майже 20 років ФРА безперервно допомагає людям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, а також опікується долями дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування.
У рамках проєкту «Рінат Ахметов – Дітям» надається всебічна психологічна і медична допомога дітям та дорослим, консультації з питань усиновлення та інших сімейних форм виховання, проводяться навчальні тренінги, вебінари, організовуються освітні та розважальні заходи для дітей.
Фонд Ріната Ахметова підтримує молодь у прийнятті важливого рішення в їхньому житті щодо обрання професії, створюючи якісний інформаційний контент, та збирає й зберігає реальні свідчення людей у музеї «Голоси Мирних» – найбільшій у світі колекції особистих історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України.
Фонд зробив великий внесок у популяризацію національного усиновлення та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Разом з професійними експертами Фонд створив покроковий довідник про процедуру усиновлення та інші сімейні форми, як-от: опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу. Крім цього, відзняв відеогайд «Кроки до дитини», який містить покрокове роз’яснення з процедури усиновлення та влаштування дітей в інші форми виховання, а також досвід та поради зіркової пари усиновителів.
Галина Мазур, тренерка кандидатів в усиновлювачі та експертка Фонду, яка брала участь у створенні відеодовідника «Кроки до дитини», розповіла про свій досвід співпраці з Фондом.
«Ви не повірите, але яким же приємним було моє здивування, коли при проведенні курсу підготовки кандидатів в усиновлювачі, я почула, що дехто з присутніх брав участь в онлайн-тренінгу, організованому Фондом Ріната Ахметова та проведеним за мого спікерства, люди вже володіли певним запасом знань та орієнтувалися в теоретичних засадах курсу, і це не може не радувати. Проєкти Фонду дуже актуальні та соціально значущі.
Хочу побажати наснаги в такій нелегкій, проте дуже необхідній справі – дарувати добро ближньому, а також бажаю успішної реалізації проєктів заради щасливих посмішок людей», – висловила свої враження та привітання Галина Мазур.
Фонд Ріната Ахметова надає підтримку прийомним сім’ям, усиновлювачам, опікунам та будинкам сімейного типу. Експерти Фонду проводять тренінги та вебінари для прийомних батьків, опікунів та фахівців соціальної сфери, а також команда Фонду проводить онлайн-консультації для майбутніх батьків-усиновителів.
«Дякуючи тренінгам, будувати майбутнє легше. Як фундамент для будинку, так важливий для нас кожен тренінг, де ми отримуємо все нові й нові знання і методи виховання, які допомагають нам виховувати дітей і не робити помилок. Кожний ваш тренінг та тепла зустріч дають силу й наснагу, щоб витримати все в нелегкий для всіх нас час. Дякую, що ви з нами, дякую за те, що ми працюємо в команді. Дякую, що до вас завжди можна звернутися і ви завжди допоможете», – поділилася своїми враженнями від співпраці з Фондом вихователька ДБСТ Лариса Мусієнко.
Колектив Центру надання соціальних послуг Бучанського району Київської області підкреслив важливість проведення освітніх заходів для працівників соціальної сфери та висловив Фонду Ріната Ахметова свою глибоку вдячність за можливість узяти участь у надзвичайно корисних тренінгах та онлайн-зустрічах.
«Заходами, проведеними Фондом Ріната Ахметова, ми мали змогу не тільки розширити свої знання та навички, але й отримати цінні поради та інформацію, яка є актуальною і відповідною до сучасних реалій та проблем.
Ми дуже цінуємо вашу роботу та професіоналізм, який ви продемонстрували під час проведення тренінгів. Ваші фахівці зуміли створити теплу та привітну атмосферу, забезпечивши максимальну комунікацію та взаємодію між учасниками.
Завдяки вашій підтримці та допомозі ми маємо змогу продовжувати нашу роботу з надання психологічної допомоги та підтримки людям, які цього потребують», – зазначила психологиня ЦНСП Бучанського району Київської області Наталія Фараон.
Експерти Фонду Ріната Ахметова підкреслюють важливість спільної роботи, адже все це заради однієї мети – допомогти дітям знайти нові родини та мати щасливе майбутнє.
Керівниця служби соціального супроводження Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб Юлія Нагацька відзначила важливі та необхідні проєкти, реалізовані командою Фонду:
«У цьому році мені випала можливість співпрацювати з Фондом Ріната Ахметова. Комунікація з працівниками Фонду, рівень підготовки мені дуже сподобався!
Проєкт Фонду «Музей “Голоси Мирних”» – це дуже важлива справа для архівування подій, яке відбувається з перших вуст.
Також хочу відзначити напрям роботи Фонду «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – Ні!». Наразі проводиться дуже важлива просвітницька діяльність для українців щодо усиновлення та інших сімейних форм виховання, пояснення, в чому різниця між ними, та що необхідно зробити, щоб прийняти дитину в родину.
І одним з найбільш важливих напрямів роботи Фонду я вважаю створення відеоанкет дітей з інтернатних закладів, що дають можливість діткам швидше зустріти свою сімʼю.
Фонду бажаю процвітання та реалізації ще багатьох важливих проєктів , які принесуть користь людям та допоможуть дітям України!»
Фонд Ріната Ахметова стоїть на варті дитинства, головна його мета – щоб усі діти виховувалися в сім’ї та мали батьків. Команда Фонду активно працює над оновленням фотографій в анкетах дітей-сиріт та створенням відеоісторій про дітей з інтернатних закладів, які чекають на батьків, щоб допомогти їм швидше знайти своїх батьків та зростати у родинному колі.
Лідія Талалай, т.в.о. генерального директора Прилуцького дитячого будинку дитини «Надія», наголосила на важливості такої роботи та необхідності оновлювати фотографії в анкетах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
«Діти підростають та змінюються, а у кандидатів в усиновлювачі будуть запити на актуальні фотографії, що відповідають віку дитини. А створення відеосюжетів про дітей, які чекають на маму й тата, збільшують шанси на влаштування дитини в сім’ю. Це має позитивно вплинути на процент усиновлення дітей. У кандидатів буде можливість не лише побачити, як виглядає дитина, а як вона поводиться, який у неї розвиток, як посміхається та які в неї вподобання», – зазначила Лідія Талалай.
Фонд Ріната Ахметова буде продовжувати надавати всебічну допомогу людям та сприяти національному всиновленню та розвитку інших сімейних форм виховання, щоб завдяки освітнім проєктам Фонду наші діти мали щасливе дитинство та можливість розвиватися. Докладніше про те, скільки проєктів Фонд реалізував за 19 років роботи читайте у матеріалі за посиланням.