Горячая линия 0800509001
ru
ru

Патронатним вихователям покращили умови праці: основні зміни

06.06.2024

30 травня Уряд України ухвалив зміни, запропоновані Міністерством соціальної політики, спрямовані на розвиток патронату та підтримку вихователів і їхніх помічників. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Сімейний патронат - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім'ї патронатного вихователя. Така форма влаштування потрібна тоді, коли дитина або її батьки опиняються у складних життєвих обставинах. Сімейний патронат допомагає хлопчикам та дівчаткам знайти тимчасовий дім і залишитися у родинному середовищі.

Отже, змінами до постанови про патронатне виховання передбачається:

1. Нова форма праці патронатного вихователя. Тепер патронатний вихователь може працювати як фізична особа або як ФОП (фізична особа-підприємець). Для ФОП потрібно мати КВЕДи 97.00, 88.91 або 85.59.

2. Збільшення оплати праці. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 мінімальних зарплати для ФОП, з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).

3. Оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної буде оплачуватися в розмірі однієї мінімальної зарплати.

4. Оплачувана відпустка для патронатних вихователів. За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки, яку можна накопичувати.

5. Розширення кола помічників вихователів. Помічником може бути не тільки родич, але і людина, яку допоможе знайти служба у справах дітей. Робота помічника патронатного вихователя також оплачуватиметься.

6. Скорочення термінів навчання кандидатів. Тепер кандидати у вихователі та помічники почнуть навчання протягом одного місяця замість двох після отримання направлення.

7. Можливість влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.

8. Збільшення термінів перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина може залишатися понад 6 місяців у випадках, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав.

Більше про особливості роботи патронатного вихователя читайте тут.