Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Ольга Білодід

«Завжди є шанс, є вихід, і ним обов'язково потрібно скористатися, шляху до відступу немає!»

Яка форма раку у жінок зустрічається найчастіше? Хто найбільш схильний до онкозахворювань? Як часто потрібно проходити обстеження? Розповідає експертка проєкту #ракневирок, кандидатка медичних наук Ольга Білодід.
Найбільш часта форма раку у жінок – рак молочної залози. Американська асоціація з вивчення раку (AACR) повідомила, що тільки в минулому році це захворювання знайшли у 2 266 419 жінок по всьому світу. Захворюваність на рак молочної залози в 10 разів вища, ніж іншими видами раку жіночої статевої системи. Хворіють абсолютно різні жінки – незалежно від країни, статусу, від кількості грошей у гаманці та віку. Чому так відбувається – питання до кінця не вивчене, але можу сказати, що за останні 5-7 років зроблений глобальний прорив у питаннях лікування раку. Проведено найбільші міжнародні дослідження, які навчили лікарів лікувати рак молочної залози. Ми вміємо лікувати цю хворобу, але дуже важливо виявити рак вчасно!
Будь-яка жінка, незалежно від спадкового чинника або способу життя, повинна раз на рік пройти УЗД. Це стосується жінок до 40 років. Після 40 років необхідна мамографія. Це золотий стандарт. Фактор виявлення – це те, що рятує життя.
Лікар-онколог – він завжди і психолог за сумісництвом. Будь-кому з нас доводиться промовляти речі, які дуже боляче чути. Я завжди намагаюся дати настрій на одужання і підняти віру в життя. На сьогодні у нас в країні великі перспективи в плані лікування раку – ми йдемо вперед разом з усім світом. Але дуже важливо, щоб у всіх жінок був доступ до лікування дорогими препаратами – це повинні забезпечувати державні програми.
Щоразу, коли закінчено обстеження і потрібно озвучити діагноз, – це найважчі хвилини для будь-якого лікаря і ми їх проживаємо разом з вами, не показуючи, що навертаються сльози і прискорено б'ється серце, оголошуючи надію і віру в те, що #ракневирок є шанс, є вихід, і ним обов'язково потрібно скористатися, шляху до відступу немає! Є хвороба, але вона виявлена! Вона більше не буде таємно руйнувати організм. Є рішення, і це найголовніше – сьогодні ми вміємо і можемо справлятися з дуже багатьма захворюваннями.
Усі героїні проєкту #ракневирок – особливі, дивовижні та сильні. Кожна історія хвороби – це історія боротьби і перемоги за новий день, дитячий сміх, любов близьких! Я захоплююся вашою силою духу, мужністю і тим, яким сильним може бути бажання боротися за життя. Усім, у кого тільки виявили онкозахворювання, я хочу сказати просту річ: у цій боротьбі ви не одні! З вами завжди поруч ті, хто «горять на роботі» для того, щоб ви жили, ті, для кого ви – частина життя!
Знайдіть час подумати про це! Подумати про те, що щеплення від ВПЛ і щорічна якісна онкоцитологія можуть врятувати від смерті, запобігши раку шийки матки, а обстеження молочної залози допоможуть своєчасно виявити хворобу, а значить підвищать шанси на повне одужання!