Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо

Прийняли участь більше
4500
дітей Донбасу

Рік створення: 2015


2015 року стало зрозуміло, що діти, які проживають у зоні збройних дій, потребують психологічної реабілітації. Пережиті величезний стрес, потрясіння, жахи не могли не залишити сліду в їхніх душах. 

Психологи Фонду Ріната Ахметова почали бити на сполох: якщо не звільнити дітей від кайданів переживань, у майбутньому все це дасться взнаки у формі неврозів і психосоматичних захворювань. Так постав проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо».
У проєкті беруть участь школярі 8–14 років, які проживають на непідконтрольній Україні території та в «сірій зоні», а також діти-переселенці. Більшість учасників з багатодітних, неповних сімей, вихованці дитячих будинків сімейного типу.

Основні напрями:

– психологічна реабілітація та повноцінний відпочинок для дітей, які довгий час провели в зоні бойових дій; допомогти дітям подолати страх постійних обстрілів, відпустити цей тягар і рухатися вперед – головне завдання проєкту;

– робота з дітьми професійних психологів, які закінчили курс «Травма війни» – використання рухливих ігор і арт-терапії, що допомагають знизити тривожність, підвищити впевненість у собі, розвинути фантазію та уяву, позбутися страхів;

– навчання дітей правил поведінки в надзвичайних ситуаціях;

– проведення психологами групових занять, спрямованих на стабілізацію та покращення психоемоційного стану дітей.

У 2015-2019 роках у програмі взяли участь приблизно 4500 дітей.