Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Закликаємо всі сторони сприяти безпечному й безперешкодному доступу допомоги та гуманітарних працівників у зону конфлікту», — Управління ООН із координації гуманітарних питань

07.03.2015

Вчора під час засідання Ради безпеки ООН, присвяченого Україні, представник Управління ООН із координації гуманітарних питань Джон Гінг зробив заяву, у якій підкреслив важливість додаткового фінансування гуманітарної допомоги для України й доступу гуманітарних місій у зону конфлікту.

«Незважаючи на обмежений гуманітарний доступ у райони, що постраждали під час конфлікту, а також небезпечну ситуацію й адміністративні перепони, до кінця 2014 р. гуманітарні організації надали аптечки для 2,6 мільйона людей, вакцинацію для 30 000 осіб, чисту воду й санітарне обладнання для понад 100 000 переселенців, а також продовольство для 100 000 людей, — заявив Джон Гінг. — Незважаючи на ці зусилля, потреби в гуманітарній допомозі набагато перевищують можливості гуманітарної спільноти та Уряду України. «Вкрай важливо, щоб гуманітарні організації змогли отримати доступ до тих людей, які потребують життєво важливої допомоги, і ми закликаємо всі сторони конфлікту сприяти безпечному й безперешкодному доступу допомоги та гуманітарних працівників у зону конфлікту, а також зняти будь-які адміністративні перешкоди для забезпечення цього доступу».

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підтримує позицію Управління ООН із координації гуманітарних питань.

Наводимо текст заяви повністю:

 

ЗАЯВА ДЛЯ ЧЛЕНІВ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН ЩОДО УКРАЇНИ

 Джон Гінг, представник Управління ООН із координації гуманітарних питань

П’ятниця, 6 березня 2015 р., Нью Йорк

 

Пане Президенте,

Від імені Валері Амос, Заступника Генерального Секретаря з гуманітарних питань і Координатора надзвичайної допомоги, я б хотів зробити ось яку заяву щодо гуманітарної ситуації в Україні.

Рік тому в Україні не було переселенців. Зараз унаслідок конфлікту налічується приблизно 1,1 мільйона зареєстрованих вимушених переселенців в Україні, із них понад 100 000 зареєстровані за останній місяць. Також понад 670 000 людей виїхали до сусідніх країн.

Переселення триває, оскільки припинення бойових дій у деяких районах дозволило виїхати тим, хто залишався в зоні конфлікту. Понад два мільйони людей живуть у районах, охоплених конфліктом, більшість має обмежений доступ до основних послуг.

180 000 людей і далі перебувають у Горлівці, населення якої до початку конфлікту становило 276 000. 8000 осіб залишаються в Докучаєвську, порівняйте із 30 000 до початку конфлікту. А в Дебальцевому, де населення до початку конфлікту складало понад 25 000, наразі перебувають менше 7000 жителів. Із них приблизно 5000 живуть у підвалах і саморобних притулках.

Пане Президенте,

На сході України більше п’яти мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги: два мільйони — на територіях, підконтрольних уряду, і три мільйони — у районах, що не контролюються владою України. Приблизно 1,4 мільйона людей не мають доступу до медичної допомоги. Ті, хто залишаються в постраждалих від конфлікту районах, особливо в густонаселених міських районах, стикаються із постійною загрозою їхній безпеці у зв’язку з бойовими діями. Втрачено багато життів, основні життєво важливі служби не працюють, доступ до банківських послуг і касового обслуговування обмежений, продовольчі та непродовольчі товари дорожчають, а їх вибір — звужується, підвищується рівень беззаконня в усій країні.

Пане Президенте,

Ми вітаємо комплекс заходів із реалізації Мінських угод, але й далі закликаємо всі сторони конфлікту дотримуватися угод про припинення вогню, що набули чинності 15 лютого, для захисту життів мирних жителів.

Угода про припинення вогню залишається крихкою, але вона дозволила збільшити доступ гуманітарної допомоги в райони конфлікту. Зовсім нещодавно, 19 лютого, 62 тонни гуманітарної допомоги доставили до Донецька конвоєм ООН. У комплект постачання увійшли основні предмети гігієни, теплі речі, укривала, сухе молоко, питна вода та ліки.

Незважаючи на обмежений гуманітарний доступ у райони, що постраждали під час конфлікту, а також небезпечну ситуацію й адміністративні перепони, до кінця 2014 р. гуманітарні організації надали аптечки для 2,6 мільйона людей, вакцинацію для 30 000 осіб, чисту воду й санітарне обладнання для понад 100 000 переселенців, а також продовольство для 100 000 людей. Незважаючи на ці зусилля, потреби в гуманітарній допомозі набагато перевищують можливості гуманітарної спільноти та Уряду України.

Вкрай важливо, щоб гуманітарні організації змогли отримати доступ до тих людей, які потребують життєво важливої допомоги, і ми закликаємо всі сторони конфлікту сприяти безпечному й безперешкодному доступу допомоги та гуманітарних працівників у зону конфлікту, а також зняти будь-які адміністративні перешкоди для забезпечення цього доступу.

Пане Президенте,

Координатор із гуманітарних питань, Ніл Уокер, координує гуманітарну допомогу, що надходить від різних установ Організації Об’єднаних Націй, а також національних і міжнародних неурядових організацій, щоб гарантувати надання ефективної, дієвої та своєчасної допомоги тим, хто її потребує найбільше. Координаційні структури, зокрема, кластери за конкретними напрямами, запроваджені в Україні. Управління з координації гуманітарних питань присутнє в шести ключових областях у всій країні.

Пане Президенте,

Потрібне додаткове фінансування для задоволення нагальних гуманітарних потреб тих, хто постраждав під час конфлікту. Запуск плану з гуманітарного реагування в Україні, який стартував 24 лютого, вимагає $316 млн для надання допомоги 3,2 млн людей, що перебувають у складній гуманітарній ситуації. На сьогодні отримано тільки 13% від цієї суми — $42,2 млн.

Ми дякуємо державам-членам, які зробили найбільші фінансові внески, що надходили й далі надходять зі Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки, Європейської комісії, Німеччини та Данії. Кілька держав-членів, насамперед Росія, надали значну матеріальну допомогу.

Пане Президенте,

Важливо, щоб мільйони мирних жителів, які стали жертвами конфлікту, зазнали насильства й пережили важкі випробування, отримали не тільки гуманітарну допомогу, а й могли повернутися додому, а також мали можливість доступу до життєво важливих послуг. Ми закликаємо всі сторони конфлікту поважати угоду про припинення вогню й покласти край насильству.

Дякуємо.

SecCo statement on Ukraine 6March2015 as delivered (1)_рус.pdf