З якого віку можна всиновити дитину? Топ-питання користувачів порталу
На найчастіші запитання користувачів порталу «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» відповідають фахівці програми та психологи Фонду Ріната Ахметова. Цього разу приділимо увагу питанню термінів, а саме - якого віку (а саме місяців) можна всиновити дитину.
«Усиновлення немовляти можливе лише після того, як йому/їй виповнилося два місяці, – коментує фахівець з усиновлення Наталія Міщенко. – Згідно з чинним законодавством біологічна мати дитини має право два місяці для того, аби подумати та забрати собі дитину. Щоправда, за словами лікарів дитячих будинків, це трапляється вкрай рідко. Найчастіше дитинку забирають родичі: бабусі, дідусі, навіть батько, який не перебував у шлюбі з мамою офіційно.
Якщо дитинку підкинули (мати просто кинула немовля десь на подвір’ї), не залишивши при ній листа-відмови від батьківських прав, то вона тим самим лишила дитинку на шість місяців права бути всиновленою. Адже за законом лише через шість місяців і тільки після офіційного підтвердження керівництва дитбудинку того факту, що жоден із родичів не цікавився здоров’ям та життям немовляти, його можуть передати на усиновлення.
Процес усиновлення спрощується, коли біологічна мати написала офіційну відмову від материнських прав. Але навіть це вона може оформити лише через два місяці після народження дитини. Тоді в дитини є дуже великий шанс швидко отримати нових батьків. Але на превеликий жаль, офіційних відмов украй мало. Горе-мами часто народжують без документів, під іншими прізвищами, пишуть неіснуючі телефони та адреси. Все це значно ускладнює процедуру подальшого усиновлення».