«Я дуже вдячний»: важкопоранений житель Бахмутчини пройшов курс реабілітації від Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_storage/disk/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdDRG9JYTJWNVNTSnJkbUZ5YVdGdWRITXZZamMxYW1Od2MyRnpiRzF0TWpRMk5uQmhlR3d6YzJsbE9EQnNiQzlpT1RBd05XUmxaR00zTmpnd05ESXlOemN4WkRFd01tWTNOMlV4WVRFd1pXTTBaRGt5TmpSbFpHVmxNak0wWWprNE9HVmxNak0yWWpJME5HVmtOR1F3QmpvR1JWUTZFR1JwYzNCdmMybDBhVzl1U1NKZmFXNXNhVzVsT3lCbWFXeGxibUZ0WlQwaWMyRjVkQ0F3T0RBMFh6SXVhbkJuSWpzZ1ptbHNaVzVoYldVcVBWVlVSaTA0SnljbFJERWxPREVsUkRBbFFqQWxSREFsUWprbFJERWxPRElsTWpBd09EQTBYekl1YW5CbkJqc0dWRG9SWTI5dWRHVnVkRjkwZVhCbFNTSVBhVzFoWjJVdmFuQmxad1k3QmxRPSIsImV4cCI6IjIwMjQtMDctMjZUMjM6NDI6MjYuMjM5WiIsInB1ciI6ImJsb2Jfa2V5In19--a65efcf81f13f19d7bc0336fc2b1da5e06331709/%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%200804_2.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22sayt+0804_2.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25200804_2.jpg)
«Я дуже вдячний»: важкопоранений житель Бахмутчини пройшов курс реабілітації від Фонду Ріната Ахметова
Повномасштабну війну В’ячеслав та Олександра зустріли у Сіверську Бахмутського району. Дружина із родичами виїхала, а чоловік вирішив залишитися «на господарстві». 17 вересня 2022 року під час артобстрілу його було тяжко поранено. Переживши лікування та отримавши першу групу інвалідності, 69-річний В’ячеслав пройшов курс фізичної та психологічної реабілітації від Фонду Ріната Ахметова.
«Дочка побачила в Інтернеті, що Фонд Ріната Ахметова надає путівки. Вона зателефонувала. І через пару днів дзвінок, потім надіслали нам квитки. Тут і грязі, і басейни, і фізкабінет, і тренажери, і фізіотерапія, і дихальні апарати, і соляна кімната. Ми дуже вдячні Рінату Леонідовичу, це наш житель Донбасу...», — ділиться подружжя.
Внаслідок обстрілу В'ячеслав отримав вогнепальні поранення грудної клітки, стегна, відкритий перелом, пошкодження артерії. Санавіацією його доправили до Краматорська. Потім були лікарні у Дніпрі, Вінниці, Жмеринці. Дружина дізналася про все того ж дня.
«Серце відчуло... Мені сказали: живий чи ні, не знаємо, дуже багато крові втратив. Його везли до Дніпра, я поїхала туди. Побачила його — це був жах. Я глянула і думаю: „Боже, більше я ніде не залишусь“», — згадує жінка.
Попереду були випробування: ногу «склали» наново, пересадили шкіру. Зараз чоловік пересувається за допомогою ходунків, кровообіг і чутливість лівої ноги повністю не відновлено. Саме тому реабілітація, яку забезпечив Фонд, є вкрай необхідною.
Після пережитого В’ячеслав та Олександра, які прожили разом 25 років, розписалися. Тепер вони живуть у Запоріжжі та вірять, що все буде добре.
У рамках програми «Лікування та реабілітація поранених дорослих» Фонд Ріната Ахметова надає допомогу мешканцям України, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів житлових районів: це лікування, реабілітація, психологічна допомога тощо.
З 2014 року Фонд надав допомогу з лікування та реабілітації понад 11 тисячам українців.
Якщо вам чи тим, кого ви знаєте, потрібна допомога, пишіть в месенджер https://m.me/AkhmetovFDU Фонду або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 509 001 (лінія працює з понеділка по п’ятницю).