Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Урядом змінено порядок усиновлення в Україні

11.07.2019

10 липня Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». Про це повідомлено на сайті Мінсоцполітики. 
 
Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова інформують читачів порталу про зміни у процедурі, яка регулює процес усиновлення в Україні. 
 
Відповідно до прийнятої постанови, відтепер громадяни України, які виявили бажання усиновити дитину з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, будуть зобов’язані пройти попередню підготовку. 
 
Прийняті зміни також спрямовані на удосконалення роботи служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені. 
 
Зміни стосуються також питання міжнародного усиновлення. Зокрема, в майбутньому буде створено постійно діючу комісію, що контролюватиме процес міжнародного усиновлення. 
 
Реалізація цього акта має забезпечити максимальну прозорість і відкритість процедури усиновлення, а також зведе до мінімуму корупційні складові у цьому процесі.