Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

У Києві обговорили «Травму війни» та її наслідки

22.02.2019

Фонд Ріната Ахметова взяв участь у конференції, присвяченій питанням психологічної допомоги мирному населенню, яке постраждало від конфлікту на сході України. Захід пройшов у Києві 21 лютого.

Учасники конференції обговорили поточну ситуацію в регіоні та її вплив на психологічний стан населення. На думку присутніх, викликаний тривалим конфліктом стрес загрожує серйозними наслідками щодо добробуту та здоров’ю людей, які проживають уздовж лінії зіткнення. Посилює проблему брак доступу до психологічної допомоги жителів більшості населених пунктів у зоні конфлікту. Своїм досвідом роботи в цьому напрямі поділилися представники Фонду Ріната Ахметова.

 – З початку збройного конфлікту на Донбасі Фонд Ріната Ахметова відразу розпочав активну евакуацію людей із гарячих точок. І стало зрозуміло, що всі вони потребують екстреної психологічної допомоги. Особливо гостро така підтримка потрібна була дітям, які опинилися в зоні бойових дій. Фахівців, які мають досвід роботи з «травмою війни», в Україні бракувало. Фонд першим відреагував на гостру проблему і в 2014–2015 роках, з ініціативи самого Фонду, 250 найкращих українських психологів пройшли навчання за курсом «Травма війни», – розповіла Оксана Збітнєва, менеджер проектів Фонду.

Вся ця когорта психологів працювала в 11 областях України, зокрема в постраждалих від обстрілів населених пунктах Донбасу. Вони надавали допомогу в дитячих садках і школах, громадських закладах, лікарнях, укриттях, спеціалізованих психологічних центрах. Психологічну підтримку отримали приблизно 50 тисяч дітей і 6 тисяч дорослих.

– Наразі Фонд Ріната Ахметова реалізовує ряд проектів, де діти Донбасу, які проживають з обох боків лінії зіткнення, проходять також психологічну реабілітацію. Це проекти «Мирне літо – дітям Донбасу» та «Реабілітація поранених дітей». Фонд надає допомогу пораненим дітям, зокрема з непідконтрольної території та «сірої зони», – пояснила Оксана Збітнєва.

Щоб отримати таку допомогу, батькам, незалежно від місця їхнього проживання, потрібно звернутися на гарячу лінію Фонду: 0800 509 001.

Прийом заявок на проходження курсу реабілітаційного лікування для поранених дітей вже відкрито.