Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Три кроки – як правильно моделювати мрію та її реалізацію. Висновки тренінгу "Мрій. Плануй. Дій!"

31.10.2019

На тренінгу Фонду Ріната Ахметова «Мрій. Плануй. Дій!» психолог, президент Асоціації наставників та експерт Фонду Надія Кондратюк розповіла, як відрізнити мрію від цілей та навчитися планувати шлях до своєї мрії.

«Лише небагато дітей, як і взагалі людей, сприймають мрію як мрію, – каже Надія Кондратюк. – Саме тому спочатку треба навчитися відрізнити, що таке мрія, а що таке мета, у чому їх різниця.

1. Мрії мають бути конкретними та вимірюваними. Наприклад, коли діти малювали в якості мрії «кар’єру» чи «кар’єрну лінію», ми насамперед намагалися відповісти: «Куди веде ця кар’єрна лінія? Зрозуміло, що ти хочеш рухатися, але куди? Ким хочеш стати?» Те саме з мрією «успіх» або «хочу бути успішним». Що мається на увазі під цим словом? Мати десяток машин? Придбати дім для всієї родини? Що конкретно?

Коли дитина відповість, наприклад, будувати літаки чи житлові будинки. Тільки після конкретизації вже переходимо до плану реалізації мрії.

2. Мрії повинні зароджуватись із мотивації «я хочу», а не «я можу». Мрії з мотивацією «я можу», на жаль, найчастіше завершуються тим, що люди лишаються з розбитим коритом. «То це була мрія чи базове фінансове забезпечення?» Це теж можливо.

Але набагато цікавіше жити, коли ти маєш мрію з мотивацією «я хочу» та намагатися її реалізувати. Є багато людей, які пішли таким шляхом, а через 10–20 років із жахом зрозуміли, що обрана професія взагалі не дає їм задоволення. Спочатку треба зрозуміти, що саме ви хочете, а не можете. Це велика різниця.

3. Планувати кроки від великого до маленького. Деякі діти на тренінгу спочатку пропонували визначити свою мрії з… переліку затребуваних професій/ Намагалися обрати найпопулярнішу зараз, та планувати, що треба зробити, де вчитися. Але це не зовсім ефективно і не зовсім про мрію. Це про популярність, яка з часом минає.

Кроки мрії мають йти від великого (саме мрії) до маленького (її реалізації). Візьмемо, наприклад, мрію «Робити добро людям». Вона може мати декілька шляхів. Один з них – жити, як жив, але бути щирим, посміхатися, створювати навколо себе гарний настрій та допомагати оточуючим. Інша справа, якщо ти хочеш, як Рінат Ахметов, створити власний фонд і допомагати багатьом людям. Але для того потрібно заробляти дуже багато грошей, щоб здійснювати мрію багатьох людей.

Місія тренінгу Фонду Ріната Ахметова «Мрій, плануй, дій!» – донести дітям таку думку: від того, як ми діємо, залежить, як і коли здійсниться наша мрія. Спочатку треба захотіти, а потім планувати, що зробити для того. І це вже стає маленькими цілями, кроками, з яких будується життя та шлях людини до її мети.