Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

The Hill: «"Блогер Кемп" Фонду Ріната Ахметова допомагає дітям зцілитися від війни»

13.06.2024

Популярне американське видання The Hill Бред Дресс випустило статтю про дитячий табір на Закарпатті, у якому проходять зміни «Блогер Кемп» проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України».

Оригінальна стаття англійською: https://thehill.com/policy/international/4704665-ukrainian-camp-kids-heal-war/

Переклад українською мовою: https://bit.ly/4eiXSxH

Видання нагадує, що з початку повномасштабного вторгнення російська влада вивезла до Росії понад 19 000 дітей, і лише 388 з них були повернені.

Відновлення тих, кого вдалося повернути, є ще викликом для України. Цей виклик прийняв Фонд Ріната Ахметова, який, наголошує The Hill, «дав рятівне коло українським дітям, які сильно постраждали від війни. Вони отримали шанс розважитися, знайти друзів, вільно дихати та розв’язати проблеми психічного здоров’я, спричинені війною — і все це безкоштовно».

Оксана Іщук, проєктна менеджерка Фонду, зазначила, що війна змусила багатьох дітей відійти від звичного життя, загостривши кризу психічного здоров'я. Але, відвідуючи «Блогер Кемп», діти починають вірити в краще життя і отримують надію.

«Діти стають більш комунікабельними й більш відкритими. Батьки помічають величезні позитивні зміни у своїх дітях», — зауважила Оксана Іщук.

Проєкт допоміг вже понад 5000 хлопців та дівчат. The Hill розповідає, що близько 50 дітей відвідують кожну зміну, які проходять чотири рази на рік. Діти грають в ігри, з ними проводять практичні заняття, вони займаються спортом і плавають у басейні. Особлива увага, відмічає видання, приділяється навчанню дітей корисних навичок блогера. До кемпу приїжджають відомі українські професіонали у галузі медіа, щоб поспілкуватися з дітьми.

На кожну зміну «Блогер Кемп» запрошуються діти, які втратили батьків під час війни; діти з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу; діти опікунів і усиновителів; хлопці й дівчата, які проживають на території, де ведуться активні бойові дії; діти з деокупованих територій та дітлахи, які постраждали від бойових дій.

За 18 років за програмою «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей України. Більше: https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam