«Тепер я чую»: як отримати допомогу
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--710cb918a3f0ba8c3f80b28d2ab09c4711476da9/17697_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2217697_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2717697_0_orig.jpg)
Майже 133 тисячі осіб в Україні мають інвалідність через слух. З них приблизно 10 тисяч – діти. Через тяжкі наслідки цю проблему важливо усунути в ранньому віці, оскільки малеча не може нормально спілкуватися з батьками й однолітками, розвиватися й адаптуватися в суспільстві. Повернутися до повноцінного життя допомагають високочутливі слухові апарати. Для дітей із соціально незахищених сімей Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей їх надає Фонд Ріната Ахметова в рамках проекту «Тепер я чую».
Одним з учасників проекту став однорічний Артем. Хлопчик з’явився на світ на 28 тижні та важив лише 940 грамів. Його маму прооперували – лікарям довелося вдатися до кесаревого розтину.
«Сина відразу ж відправили в реанімацію, де він провів 11 діб. Перші огляди показали, що Артемко сліпоглухий, у віці двох місяців йому зробили лазерну корекцію очей», – розповіла Віта Олександрівна, мама дитини.
Для повноцінного розвитку хлопчика лікар-сурдолог рекомендував придбати сучасні слухові апарати. Але що робити, коли всі доходи сім’ї йдуть на оплату житла та продукти? Батьки звернулися по допомогу до Фонду Ріната Ахметова – відповідна реакція не забарилася.
«Красно дякуємо Рінату Леонідовичу за його турботу про наших дітей», – подякувала мама Артема.
«Тепер я чую»: як отримати допомогу за проектом
У рамках проекту допомогу можуть отримати діти з нововиявленою туговухістю I–IV ступеня віком від 0 до 7 років, які проживають у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Харківській областях із найбільш соціально незахищених сімей. Детальну інформацію можна дізнатися на гарячій лінії Фонду 0 800 509 001.