Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Тепер я чую»: семирічний Рома з Миколаївщини знову чує завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова

02.11.2022

Після нещасного випадку на дитячому майданчику 7-річний Рома втратив значну частину слуху. Зовсім недавно він став учасником проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Тепер я чую» та отримав від Фонду Ріната Ахметова високочутливі слухові апарати.

Хлопчик мешкає в прифронтовому селі на Миколаївщині. Ще донедавна його найзаповітнішою мрією було почути голос мами і сміх друзів, а не звуки вибухів ракет і снарядів, які щодня лунають неподалік. Лікарі стверджували, що медикаментозно повернути слух Ромі не вийде, проте почути навколишній світ дітям із такою втратою слуху допомагають дороговартісні слухові апарати.

За словами тітки хлопчика, придбати такі апарати родині було не до снаги, адже всі збережені кошти пішли на обстеження й лікування хлопчика після травми. На заклик про допомогу відгукнувся Фонд Ріната Ахметова.

«Ми дивилися, скільки ці апарати коштують, але це було нереально для нашої родини. Хочу подякувати самому Рінату Ахметову за те, що він така добра людина, що він створив такий Фонд та допомагає дітям», — каже Любов.

Аудіолог центру слуху Галина Іващенко зазначає, що, окрім Роми, сучасні апарати від Фонду вже подарували багатьом хлопчикам і дівчаткам шанс на повноцінне життя.

«З Фондом Ріната Ахметова ми співпрацюємо понад 5 років. Дуже багато дітей по всій України вже отримали апарати від Фонду», — додає фахівчиня.

І дійсно, дітям із вадами слуху Фонд допомагає з 2007 року. Завдяки йому понад 200 хлопчиків і дівчаток отримали високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дитини. За 17 років роботи програми «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей.