Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Сім’ю знаходять дві дитини на день»: програмі «Сирітству – ні!» виповнилося 11 років

31.05.2019

1 червня святкують День захисту дітей. Фонд Ріната Ахметова цього дня у 2008 році зробив свято трохи світлішим, давши старт програмі «Сирітству – ні!», і створив згодом однойменний портал. Тоді тема всиновлення була табуйованою. Суспільство ставилося упереджено до хлопчиків і дівчаток, які потрапили з інтернатів у сім’ї, тому усиновителі вважали за краще приховувати їхнє сирітське минуле. Сьогодні ситуація змінилася.

Важливою віхою в розвитку програми «Сирітству – ні!» став запуск порталу sirotstvy.net. Це рішення для «кінця нульових» було революційним, оскільки усякий охочий міг зайти на сайт і за лічені секунди фото та відеоанкети дітей, які перебували в найближчому дитячому будинку. І це спрацювало! Люди стали цікавитися дітворою, позбавленою дитинства, дізнавалися їхні історії, проймалися співчуттям і любов’ю до них. Врешті завдяки порталу були всиновлені та взято під опіку 9392 дитини. Якщо перекласти цю цифру на дні, то вийде, що всі ці 11 років щодня мінімум двоє дітей, позбавлених батьківського тепла, знаходили та продовжують знаходити свої сім’ї завдяки програмі. Неможливо точно встановити число хлопчиків і дівчаток, які знайшли батьків завдяки просвітницькій роботі, яку веде Фонд.

Свій внесок у популяризацію теми всиновлення зробив чемпіон країни та володар Кубка УЄФА в складі «Шахтаря», екс-воротар збірної України Рустам Худжамов. Футболіст, як і інші гравці команди, довго виходив на розминку перед кожним матчем у футболці з написом «sirotstvy.net». А згодом на прес-конференції Фонду Ріната Ахметова зізнався, що на початку 2010 року всиновив маленького хлопчика. Виявилося, що спортсмен їздив в інтернат із благодійним візитом, а коли побачив дітей, які там живуть, зрозумів, що хоче стати батьком для когось із них.

Не менш дивовижна історія Ірини Сербіної.

Першою її дитиною став… власний племінник Антон. Мама хлопчика загинула – опікати його стала Ірина, якій тоді було лише 16 років. Сьогодні Антон дорослий чоловік, глава власної сім’ї. А для Ірини виховання дітей стало справою всього життя.

– Мене сама доля на цей шлях привела. Спочатку була трагедія зі сестрою, а через кілька років, коли я тільки збиралася вийти заміж, поверталася додому та виявила на ґанку згорток. Підійшла ближче і побачила, що в ковдрі загорнута маленька дівчинка. Разом із майбутнім чоловіком ми вирішили дитину вдочерити. Назвали Дариною. Вона стала нашою другою дитиною, – розповідає жінка.

Потім сім’я вирішила взяти під опіку ще одного малюка з дитячого будинку, а коли з’ясувалося, що в інтернаті виховуються троє його братів, не стали їх розлучати. Потім Ірина сама народила двох… Станом на сьогодні жінку називають мамою 22 дітей, 17 з яких взято під опіку.

Всі ці роки сім’ї Сербіних допомагає програма «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова, яка почала свою роботу 1 червня 2008 року.

– Фонд допомагав нам із будівництвом будинку, робив дітям подарунки, але найбільше ми вдячні йому за той внесок, який він зробив для популяризації всиновлення, – говорить Володимир Сербін.

– Фонд пишається своїм внеском у становлення інституту національного всиновлення. Програма «Сирітству – ні!» сформувала культуру всиновлення, зробила раніше табуйовану тему модною. Вітаємо всіх дітей України зі святом. Бажаємо всім малюкам, позбавленим батьківського тепла, знайти свою сім’ю, – сказала директорка з розвитку проектів Фонду Тетяна Кухоцька.