Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Розвінчання міфів про усиновлення: практичний вебінар від Фонду Ріната Ахметова

30.03.2024

Усиновлення дитини – це наслідок виваженого рішення, але навколо цієї теми вирує чимало незручних питань. Відповіді на найпоширеніші з них пролунали на вебінарі «Розвінчуємо поширені міфи про усиновлення», організованому у рамках програми «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!».

Захід проводився не лише для кандидатів в усиновителі та інші сімейні форми виховання, а й для фахівців та працівників соціальної сфери, батьків-вихователів ДБСТ, усиновителів, опікунів та прийомних батьків. Вебінар можна подивитися за посиланням: https://bit.ly/4czuZMW

Розмова із Галиною Мазур, експерткою Фонду Ріната Ахметова та тренеркою з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання, точилася навколо шести розповсюджених упереджень, зокрема про складнощі усиновлення та про дітей, які виховуються у державних закладах.

Зокрема, одним із поширених упереджень є нібито існування «гену наркомана» у дітей (спойлер — ні, його не існує). Або певні проблеми, які успадкувати, чи навпаки, не успадкувати дитина від своїх біологічних батьків. Також говорили про те, як і коли розповідати дитині про людей, які дали їй життя, і на яку реакцію можна очікувати.

На захід завітала одна з мам, для якої міфи та страхи тепер позаду. Вона розповіла про власний шлях. Приміром, як її батько, який був категорично проти всиновлення, тепер не уявляє свого життя без онука…

«Не потрібно ніколи опускати руки. Не все дається легко і швидко. Але, можливо, цей час потрібен для того, щоби ви зустрілися саме зі своєю дитиною», — наголосила мама-усиновлювачка.

Фонд Ріната Ахметова всі 18 років своєї роботи докладає зусиль до того, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки проєкту «Рінат Ахметов дітям. Сирітству — ні» вже понад 10 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини.