Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов – Порятунок життів»: допомога маленькій Мілані

05.11.2021

За 15 років роботи Фонд Ріната Ахметова реалізував десятки проєктів. Це були і локальні ініціативи, і програми національного масштабу. Але починалося все з підтримки людей, які опинилися в складних життєвих обставинах і гостро потребували невідкладної допомоги. Принцип «допомога тут і зараз» ліг в основу програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів»

– Тільки з 2014 року за цією програмою допомогу отримали понад 50 000 українців, зокрема адресну допомогу на лікування – понад 6500 дітей. Фонд допомагав проводити важкі операції, реабілітував поранених дітей, надавав ліки тяжкохворим людям на самій лінії фронту, – розповіла керівниця проєктів Фонду Катерина Свириденко.

Однією з  учасниць програми стала чотирирічна Мілана Дзвоник та її бабуся-опікунка Світлана Матяш. Зараз вони проживають у місті Слов’янськ, а з початку війни на Донбасі сім’я встигла змінити вже дев’яте місце проживання. Ще з дитинства маленькій Мілані поставили тяжкі діагнози – порок серця та вивих тазостегнового суглоба. Найпершим пріоритетом для медиків було лікування серця дівчинки. Коли їй виповнився рік, вона вже перенесла операцію на серці. Тільки після того, як дівчинка зміцніла, лікарі дозволили провести оперативне втручання щодо вправлення вивиху.

– Проблему з тазостегновим суглобом у Мілани я побачила ще у пологовому будинку. Однак лікарі акцентували увагу більше на серці, а не на нозі. Після направлення на рентгенівський знімок, на жаль, мої хвилювання справдилися, – пояснила Світлана Василівна, бабуся-опікунка Мілани. 

Сім'ї переселенців, бабусі, яка одна виховує двох дітей, сплатити дорогі медикаменти та витратні матеріали було не під силу. На допомогу прийшов Фонд Ріната Ахметова.

– Це неможливо передати словами, наскільки я вдячна Фонду. До сліз. Я знала, що Рінат Ахметов точно не полишить у біді. Без цієї допомоги я би точно не впоралась: спочатку одна операція, потім інша. Було надзвичайно важко, – поділилася Світлана Василівна. 

Завдяки Фонду Ріната Ахметова Мілані провели операцію та встановили металоконструкцію на ногу. Через рік буде потрібна повторна операція для видалення цієї конструкції. Поки що дівчинку з бабусею виписали додому на амбулаторне лікування та подальшу реабілітацію. Лікарі вдягли дівчинці ортез, який буде забезпечувати правильне положення суглоба.