Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: подарувати диво для маленької Мілани

04.01.2022

Малюкам із вадами слуху Фонд допомагає з 2007 року. Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» діє з 2018 року. Завдяки проєкту понад 200 хлопчиків та дівчаток отримали високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дітей. Пристрої допомагають їм повноцінно розвиватися і ні в чому не поступатися здоровим одноліткам.

– У 2020 році проєкт став загальнонаціональним. На сьогодні більш ніж 200 учасників проєкту, які мали глухоту від народження або придбали її, отримали в подарунок слухові апарати. Пристрої працюють на різних частотах. Це такі міні-комп'ютери, які компенсують саме стільки децибелів, скільки не вистачає людині. Вони дорогі, тому далеко не кожна сім'я може виділити кошти на таку покупку. Важливий принцип проєкту – допомогти негайно. Адже слухопротезування конче необхідно виконати до 7-річного віку. Якщо допомогти дитині вчасно, вона навчиться розмовляти і повноцінно розвиватиметься, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Однією з учасниць проєкту стала п'ятирічна Мілана Поліщук із Черкас. За словами її мами, дівчинка народилася здоровим малюком. Однак у 9 місяців дівчинка перехворіла на ангіну, тому їй довелося приймати низку антибіотиків.

– За місяць після хвороби ми помітили, що Мілана не реагує на звуки. Відразу ж звернулися до фахівців, які, на жаль, діагностували в неї туговухість 4 ступеня. У 1,5 роки Мілані встановили апарати, – згадує мама Юлія Поліщук.

За цей час дівчинка навчилася говорити, рахувати, читати й навіть грати на фортепіано. Проте, за словами її мами, вона помітила, що Мілана стала гірше чути.

– Вона сама мені казала, що стала гірше чути. Після повторного обстеження лікарі підтвердили в неї зниження слуху. Вони сказали, що нам потрібно замінити нинішній слуховий апарат на якісніший і сучасніший, який підходить для даного випадку втрати слуху, – сказала Юлія Поліщук.

Цього року маленька Мілана планує піти вчитися до загальноосвітньої школи, а для цього їй треба добре чути. Тому родина звернулася за допомогою до Фонду Ріната Ахметова.

– Спасибі величезне Фонду за допомогу та підтримку! Власними силами ми не змогли б придбати такий дорогий слуховий апарат, – поділилася мама дівчинки.

Фонд Ріната Ахметова завжди там, де його потребують найбільше. Його програми й проєкти змінили суспільство та його ставлення до багатьох актуальних проблем. Сьогодні Фонд подає приклад для інших благодійних організацій, сприяє системним змінам, запроваджує найкращі міжнародні практики.