Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: допомогти маленькій Карині

17.05.2021

Для Фонду Ріната Ахметова протягом багатьох років порятунок життя і здоров'я дитини – пріоритет діяльності. У 2018 році для системної та масштабної допомоги таким дітям із вадами слуху започатковано проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Високочутливі слухові апарати вже отримали понад 200 дітей з усієї України.

Однією з учасниць проєкту стала Карина Ізюмська з Харкова. У їхній невеликій сім'ї з трьох осіб чує тільки бабуся. У дівчинки, як і її мами, лікарі виявили туговухість четвертого ступеня. З донькою, мамою Карини, літній жінці доводилося спілкуватися мовою жестів.

– З дочкою я спілкуюся тільки жестами. Якщо немає у мене можливості, я на роботі знаходжуся, листуємося смс-повідомленнями. А Каринка ще маленька, "так" або "не можна" вона розуміє, – розповідає бабуся Елеонора Збукер.

За словами жінки, 25 років тому вона не змогла допомогти доньці, тому була готова віддати всі сили за те, щоб забезпечити повноцінне життя для Карини, щоб онука могла ходити в звичайну школу і розвиватися нарівні з однолітками. Першим кроком для цього є придбання сучасногослухового апарату, але для сім'ї його вартість була нереальною. На заклик про допомогу відгукнувся Фонд Ріната Ахметова.

– Зниження слуху впливає на психоемоційний і мовний розвиток. Із сучасними цифровими апаратами Карина зможе добре і чітко чути мову, – пояснює сурдопротезист Вікторія Смирнова.

Бабуся не приховувала сліз радості від того, щовнучка тепер може чути. Ця подія стала величезним щастям для всієї родини.

– У мене шок, не можу цього передати. Це просто величезне щастя для мене, дочки і внучки. Моя дівчинка чує мій голос уперше в житті, це неймовірно. Величезне спасибі Рінату Леонідовичу, це просто неоціненна допомога, – подякувала Елеонора Збукер.