Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце» – це десятки врятованих дитячих сердечок

08.02.2021

Протягом багатьох років допомога дітям з діагнозом «вада серця» була одним із серйозних напрямів діяльності Фонду Ріната Ахметова. Для системної боротьби з недугою з лютого 2017 року запрацював проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце».

– Його учасникам проводяться корекційні операції з установки особливого імпланта – оклюдера. Головний плюс – не потрібно робити порожнинну операцію. Весь процес триває близько години, а маленького пацієнта вже через кілька днів виписують з лікарні. В рамках проєкту Фонд співпрацює з провідними медичними інститутами країни. Завдяки цьому в Україні надають високоякісну кардіологічну допомогу в даному напрямі. При цьому самі лікарі отримують новий досвід і можливість роботи з передовими медичними технологіями, – розповіла Ірина Блажан, директорка проєктів і програм Фонду.

Однією з учасниць проєкту стала семирічна Ангеліна Криволапова з Херсонської області. Доля дівчинки з ранніх років склалася непросто. Рідні мама і тато спочатку не приділяли уваги Ангеліні та її сестричці. А незабаром і зовсім забули про дітей, ведучи далеке від соціальних норм життя. Тоді ж Ангеліні діагностували ваду серця.

– Даний діагноз загрожує ускладненнями. А саме розвитком легеневої гіпертензії, коли тиск в легенях підвищується, або інфекціями, – пояснив кардіоваскулярний хірург Ігор Дітковский.

Усі турботи про онуків взяла на себе бабуся Раїса Миколаївна.

– Про проблеми зі здоров'ям Ангеліни її мама знала, але нічого не робила. Я оформила всі документи і поїхала з онукою на консультацію до Одеси, де підтвердили раніше поставлений діагноз «вада серця». Порадили зробити операцію найбільш оптимальним способом - встановити окклюдер. Але де взяти гроші, я ж і сама багатодітна мати з 11 дітьми, – розповіла Раїса Миколаївна.

На щастя, на допомогу прийшов Фонд Ріната Ахметова. Наприкінці січня дівчинці була проведена операція, а вже в перших числах лютого вона вирушила додому. 

– Спасибі велике Рінату Ахметову за те, що допомагає діткам в біді, – подякувала бабуся Ангеліни.

За час своєї роботи проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце» дав можливість стати здоровими і жити повноцінним життям 125 дітям з діагнозом «вада серця».