Повернути внутрішній спокій: як психологи Фонду Ріната Ахметова допомагають дітям справлятися зі стресом війни
В умовах війни найбільше страждають діти. На змінах «Блогер Кемпу», організованих Фондом Ріната Ахметова, психологи допомагають підліткам долати стрес, повертати емоційну рівновагу та внутрішній баланс.
Фахівці пояснюють: у кожної дитини є свої чинники стресу – хтось тяжко переживає постійні повітряні тривоги та ракетні атаки, інші – тривалу розлуку з батьками, поступово втрачаючи з ними емоційний зв’язок. Саме тому підхід до кожної дитини, яка приїжджає до «Блогер Кемпу», індивідуальний.
У відповідь на ці виклики Фонд Ріната Ахметова розробив унікальний путівник психологічної самодопомоги «Час турботи про себе». Завантажити путівник можна за посиланням: https://bit.ly/4gjfj4R
«Кожен із них – унікальна людина, з власною історією. Тут вони можуть бути просто дітьми. Ми надихаємо, мотивуємо, даємо віру в себе та майбутнє. Кемп – це простір, де дітям повертають відчуття безпеки», – каже Ніна Кущенко, психологиня Фонду.
На групових заняттях у Кемпі психологи використовують інтерактивні й тілесні методики. Особливе місце займають антистрес-техніки заземлення та відновлення балансу. Діти запам’ятовують ці вправи і потім за потреби використовують у повсякденному житті.
Практика «Обійми метелика» – вправа, яка швидко повертає до тями під час хвилювання. Діти схрещують руки на плечах і легкими ритмічними постукуваннями заспокоюють нервову систему.
Практика «Австралійський дощ» – це інтерактивна психологічна вправа-руханка. Дитина виконує ритмічне активних точок на тілі, яке працює як швидкий «перезапуск» для мозку, знімає напругу, миттєво повертає фокус і допомагає розслабитися.
Практика «Заземлення» – важливий контакт із природою. Під час прогулянок і походів діти відчувають землю під ногами, уважно спостерігають за навколишнім середовищем і взаємодіють із природою, що допомагає знизити тривожність і стабілізувати емоційний стан.
Фахівці рекомендують виконувати ці вправи як для подолання наслідків стресу, так і з профілактичною метою. Вони прості й ефективні: допомагають тілу знімати напругу через м’язову пам’ять і сприяють стабілізації психоемоційного стану.
«Так само, як телефон треба підзаряджати, точно так само й тіло треба підзаряджати. І це можна зробити так само через активні фізичні вправи», – зазначає психологиня Людмила Ібрагімова.
Фахівчиня відзначає, що наразі запити дітей суттєво змінюються. Окрім запитів щодо подолання тривожності, повернення відчуття безпеки, підлітки хочуть навчитися керувати емоціями, проявляти лідерство й знаходити нові сенси для самореалізації. І саме за цим вони приїжджають у «Блогер Кемп».
«Блогер Кемп» – це активність, що допомагає українській молоді повірити у власні сили, відпочити й оздоровитися на свіжому повітрі, познайомитися з новими друзями та з упевненістю дивитися у власне майбутнє і майбутнє своєї країни попри виклики сьогодення.
Завдяки програмі «Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України» вже понад 5 тисяч дітей з різних куточків країни отримали можливість відновити сили, знайти надію та здобути нові враження. За роки діяльності Фонду підтримку отримали понад 6 мільйонів дітей України.


.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22SHablon-NOVYY-sayt+%25286%2529.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25A8%25D0%25B0%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25BD-%25D0%259D%25D0%259E%25D0%2592%25D0%2598%25D0%2599-%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%2520%25286%2529.jpg)