Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Понад 2 млрд грн для України: бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» продовжують підтримувати державу та українців

02.05.2022

Понад 2,1 млрд грн або майже 72 млн доларів вже передали бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» на допомогу Україні та українцям з 24 лютого 2022 року. А разом зі сплаченими наперед податками сума підтримки перевищила вже 100 млн доларів.

Значну її частину становить гуманітарна допомога мирним українцям – харчові продукти, ліки, речі першої потреби, евакуація, шелтери тощо, а також створення найбільшого архіву свідчень українців про події війни з росією. Для того, щоб допомога була максимально ефективною, її напрями та обсяги визначаються у координації з центральною та місцевою владою.

Також найважливіший напрямок зараз – підтримка ЗСУ та ТрО. Захисникам України передаються автотранспорт, дрони, тепловізори, фортифікаційні споруди, одяг, засоби індивідуального захисту, аптечки тощо. Так, «Метінвест» забезпечить виробництво та закупівлю 100 тисяч бронежилетів.

У десятках міст присутності бізнесів SCM розгортаються центри підтримки громадян, зокрема, переселенців – для них створюються робочі місця, облаштовуються притулки. Комунальним службам надається паливо, матеріали та інша допомога. Евакуаційним потягам «Укрзалізниці» постачається вугілля.

Енергетики ДТЕК та телекомунікаційники «Укртелекому» щодня підтримують роботу критичної інфраструктури України, повертаючи світло та зв'язок до будинків українців після обстрілів. Електроенергія безплатно постачається військовим, медикам, пекарям у Києві, Донецькій та Дніпропетровській областях. До 1 червня планується відновити електроенергію всім споживачам Київської області.

Бізнеси Ріната Ахметова в координації з Фондом організували гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» для закупівлі, доставлення та передачі гуманітарних вантажів із Європи для незахищених верств населення в українських містах (https://savinglives.scm.com.ua).

Логістичну гуманітарну мережу разом із партнерами розвиває і «Лемтранс» – #RailwayHelpsUkraine (https://railwayhelpsukraine.org).

Футбольний клуб «Шахтар» розгорнув на стадіоні «Арена Львів» Shelter Centre, який прийняв уже понад 500 переселенців. Також клуб проводить серію благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace in Ukraine. Кошти від реалізації квитків та реклами будуть спрямовані на допомогу захисникам України, волонтерським організаціям, медикам та дітям, які постраждали від війни.

Медіа Група Україна під патронатом Мінкульту та Офісу Президента спільно з іншими медіагрупами для протидії російській пропаганді розгорнула міжнародний канал іномовлення FreeДом, на який щомісяця спрямовує мільйони гривень власних коштів.

Крім того, SCM першими ще до 24 лютого з ініціативи Ріната Ахметова заздалегідь передали державі авансом 1 млрд грн податків (це понад 30 млн доларів) за 2022 рік для підвищення обороноздатності країни та підтримки економіки.

Отже, з початку 2022 року загальний обсяг переданих Україні Рінатом Ахметовим коштів становить понад 3 млрд грн або більше 100 млн доларів.

Зі щоденними оновленнями допомоги бізнесів можна ознайомитися на сайтах SCMФонду Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» ​​​​​​, а також на офіційних сторінках у соцмережах.