Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Перетнути лінію дотику: як поводитися й чого не варто робити?

22.12.2016

Щодня тисячі жителів Донецької й Луганської областей змушені перетинати кордон між підконтрольною українській владі й непідконтрольною територіями. Іноді в чергах на блокпостах доводиться проводити цілу добу, а перепустку, яку видають у Службі безпеки, необхідно оновлювати щороку. Заявки тих, хто не встигне вчасно оновити перепустку, можуть розглядатися навіть довше визначених 10 днів. Портал «Донецкие новости» з’ясував, як правильно поводитися на блокпостах, і що потрібно для того, щоб оформити перепустку.

Як поводитися на лінії розмежування

28-річна Світлана щомісяця перетинає лінію розмежування, щоб відвідати хвору маму. Дівчина радить: щоб швидше дістатися на непідконтрольну територію, краще перетинати блокпости на громадському транспорті, а не на особистому автомобілі. «Доїхати до КПВВ можна за годину або півтори. Вже там варто дочекатися своєї черги на автобус між блокпостами або до потрібного міста. Можна простояти три години, а можна й півгодини все, як пощастить. У будь-якому разі, очікувати в автомобільній черзі доведеться довше, можливо, навіть із ночівлею», – розповідає Світлана.

На цей момент проїзд через лінію розмежування на таксі з Донецька до Маріуполя обійдеться у 350–400 гривень, до Бахмута дорожче – 450–500 гривень. «Автобуси до КПВВ коштують дешевше: до «Новотроїцького» – приблизно 70 рублів, до «Майорська» – орієнтовно 100 рублів (ще недавно було 200)», – розповідає мешканка Донецька Аліна.

До речі, пункти в’їзду / виїзду працюють без вихідних і цілодобово. Машини на українських блокпостах пропускають у літню пору із шостої ранку до восьмої вечора, у зимову – з восьмої ранку до п’ятої вечора, восени й навесні – із сьомої ранку до пів на сьому вечора.

Українцям, які народилися не раніше 1998-го і ще не оформили паспорт, доведеться пред’явити довідку про те, що документи вже подано.

Як отримати перепустку в зону АТО

Заявку на отримання перепустки можна подати онлайн на сайті СБУ. Для цього знадобиться прикріпити у свою анкету скан фотографії, паспорта, ІПН. Крім того, доведеться надати документ, який підтверджує мету візиту на неконтрольовану територію. Наприклад, свідоцтво на право власності на житло, яке є в зоні АТО, свідоцтво про смерть, якщо збираєтеся на могилу родичів тощо.

На сайті СБУ, насамперед, необхідно зареєструватися, заповнити всі поля: ПІБ, номер телефону, адреса електронної пошти. На електронну пошту після реєстрації прийде лист із логіном та паролем від особистого кабінету на сайті СБУ.

Після треба натиснути на кнопку «подати заявку» й заповнити заявку (краще українською мовою). Тут потрібно буде вказати повне ім’я, серію й номер паспорта, адресу прописки та проживання. Заявка має бути розглянута не пізніше, ніж через 10 днів. Але якщо заявка ще не розглянута, і водночас терміново потрібно потрапити на територію, непідконтрольну українській владі, можна назвати прикордонникам на блокпостах номер заявки й розповісти, чому вам необхідно терміново перетнути лінію розмежування. Керівник Координаційного центру з власним рішенням може дозволити проїхати без перепустки.

Треба зазначити:

• переподать заявку може тільки той, хто зареєстрував її раніше;

  • кнопка «Переподати» стане активною за два місяці до того, як термін дії перепустки закінчиться;
  • заявки, які подали після кінцевого терміну, видалять;
  • якщо п’ять разів використовувати недійсні дані, IP-адресу автоматично заблокують.

КОНТАКТИ:

Координаційний центр (м Краматорськ Донецької області).

Тел.: (092) 318–05–08; (067) 334–07–95;

kramatorsk@atc.ssu.gov.ua

Координаційна група – Старобільський РВ УМВС Луганської області (м. Старобільськ, вул. Фрунзе, 20).

Тел.: (066) 092–36–04, (096) 243–84–02, (064–61) 2–47–08, (064–61) 2–02–50,

starobelsk@atc.ssu.gov.ua

Координаційна група – Великоновосілківський РВ УМВС (Великоновосілківський РВ ГУМВС України в Донецькій області, 85500 м. Велика Новосілка, вул. Пушкіна, 30).

Тел.: (097) 258–38–47, (050) 848–69–35, (063) 555–26–75 (автовідповідач)

velykanovosilka@atc.ssu.gov.ua

Поради жителів Донбасу, які перетинали лінію розмежування:

  • їхати на автобусі, а не на особистому автомобілі;
  • не противитися огляду речей і зберігати спокій;
  • чітко знати адресу, куди, до кого й навіщо ти їдеш у зону АТО;
  • не брати із собою дорогий телефон;
  • не розповідати на блокпостах, звідки їдеш у зону АТО, щоб не викликати зайвих питань;
  • не брати із собою дорогі речі, особливо техніку.

ДЖЕРЕЛО