Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Переселенцям: запущена гаряча лінія для розв'язання проблемних питань

09.10.2017

Переселенцям: запущена гаряча лінія для розв'язання проблемних питань

Офіційно розпочато роботу гарячої лінії: надання оперативної довідкової інформації внутрішньо переміщеним особам і громадянам, які постраждали внаслідок подій на Сході України. Як повідомляють «Донецкие новости» з посиланням на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України, гаряча лінія покликана реагувати на точкові та системні проблеми.

У відомстві зазначають, що 6 жовтня відбулося підписання тристороннього Меморандуму між представниками Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, ГО «Донбас СОС» та Програми «Радник з питань ВПО» щодо роботи гарячої лінії.

Підписанти Меморандуму планують ще оперативніше реагувати на порушення прав людини, залучаючи інші державні органи та органи місцевого самоврядування до розв'язання проблем осіб, які звернулися по допомогу.

Партнерство також дасть змогу спільно працювати над розробленням змін до чинного законодавства для розв'язання системних проблем.

Діє такий механізм роботи Гарячої лінії:

  • Питання заявника в момент отримання обробляється фахівцями ГО «Донбас СОС».
  • Звернення по інформаційно-консультаційну допомогу, первинну юридичну підтримку та контакти благодійних організацій приймаються експертами «Донбас СОС» відразу в телефонному режимі – саме тоді, коли цього потребують заявники.
  • Проблеми, пов'язані з соціальними виплатами (адресна допомога, пенсії), для їхнього якнайшвидшого розв'язання переадресовують експертам програми «Радник з питань ВПО».
  • У разі необхідності Міністерство в межах повноважень розглядає звернення, залучаючи інші державні органи для оперативного розв'язання проблеми. Проблеми громадян, які неможливо розв'язати через юридичні колізії, стануть кейсами, які в обов'язковому порядку будуть передаватися на Робочу групу з удосконалення законодавства, що діє при Міністерстві з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій за підтримки Ради Європи.

Звернення прийматимуться за телефоном безплатної гарячої лінії ГО «Донбас СОС» 0 800 309 110.Вона працює в межах проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Сприяння відновленню і сталому розв'язанню проблем внутрішньо переміщених осіб і постраждалого від конфлікту населення в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ДЖЕРЕЛО