Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Переселенці можуть позбутися виплат через поїздки на непідконтрольні території

27.03.2017

Переселенці, які виїжджають на непідконтрольні території терміном на 60 днів, можуть позбутися соціальних виплат. Про це заявила директор Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Елеонора Поліщук, пишуть «Новости Донбасса».

«На сьогодні в законі чітко прописано, що людина може бути відсутня на підконтрольній території 59 днів. На 60-й день виникають питання, і ми зобов’язані призупинити соціальну виплату до з’ясування обставин. Якщо є якісь поважні причини, наприклад, хвороба, це підтверджується довідкою. Тоді ми продовжуємо цей термін до 90 днів. Якщо ж більше, ми вже розуміємо, що з людиною щось сталося, і припиняємо всі соціальні виплати», – сказала Поліщук в ефірі телеканалу ЛОТ.

Таке нововведення діє в Україні з 1 січня. За словами Поліщук, нинішній етап верифікації внутрішньо переміщених осіб викликаний даними управління соцзахисту, які фіксують перетин громадян через КПВВ.

«У зв’язку з цим ми знову перевіряємо переселенців – згідно з порядком перевірки, ми виходимо на адресу й перевіряємо проживання людини. Документи про перевірки передаються на комісії, які працюють при кожному виконкомі міськради та райдержадміністрації, де фахівці різних напрямків приймають остаточне рішення – продовжувати чи ні соціальну виплату», – зазначила вона.

Нагадаємо, що верифікація переселенців триватиме до 1 травня. Активісти повідомляють про великі черги у відділеннях «Ощадбанку» через нові перевірки. Як стверджують у «Донбас SOS», працівники банку відмовляються виконувати постанову Кабінету міністрів і доставляти адресну допомогу переселенцям з інвалідністю.

ДЖЕРЕЛО