Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Оновлено електронний довідник з влаштування дитини в сім’ю, створений Фондом Ріната Ахметова

18.09.2023

Програма «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!» оновила електронний довідник «Кроки до дитини», додавши до нього новий блок «Патронат». Це оновлення приурочене до Дня усиновлення, який Україна цьогоріч відзначала 17 вересня.

Як зважити свої сили на те, щоб прийняти дитину у сім'ю? Як майбутнім батькам уникнути зайвих очікувань та розчарувань і отримати корисні знання на кожному кроці до дитини? Що варто врахувати у влаштуванні дітей до родин під час війни?

Довідник «Кроки до дитини» відповідає на ці та інші гострі питання щодо влаштування дитини в сім'ю. Він був створений Фондом Ріната Ахметова на прохання майбутніх батьків. Довідник буде корисним як для людей, які мріють взяти дитину у свою родину, так і для фахівців, дотичних до протидії сирітства.

Відтепер в довіднику, крім даних про усиновлення, опіку, прийомну сім’ю та дитячі будинки сімейного типу, з’явився блок «Патронат» — про патронатне батьківство та послугу патронату. Завдяки цьому блоку можна дізнатися, хто може бути патронатним вихователем, які документи для цього потрібні, та вивчити алгоритм дій для фахівців.

Скачати довідник безкоштовно можна за посиланням на сайті Фонду (формат PDF) https://bit.ly/dovydnyk_2023

Завдяки програмі «Рінат Ахметов — Дітям. Сирітству — ні!» майже 10 тисяч дітей вже знайшли нові сім’ї. При створенні довідника Фонд враховував свій досвід та звертався за допомогою до провідних фахівців соціальної сфери України. 600 друкованих примірників довідника були надіслані в обласні служби у справах дітей та центри соціальних служб.

За 17 років роботи програми «Рінат Ахметов — Дітям» підтримку отримали понад 5 млн дітей.