Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Обережно, шахрайство! Фонд Ріната Ахметова попереджає про активізацію зловмисників у соціальних мережах

27.06.2022

Останніми днями в Україні активізувалися шахраї, які поширюють у соціальних мережах недостовірну інформацію щодо діяльності Фонду Ріната Ахметова. Вони незаконно збирають персональні дані людей, зокрема номери та секретні коди банківських карток.

Створюючи фейкові сторінки/ботів з іменем Фонду Ріната Ахметова в месенджерах, зловмисники нібито пропонують фінансову допомогу для людей, які через війну опинилися в складних життєвих обставинах. Перейшовши за відповідним посиланням, користувачі потрапляють на фішинговий сайт, який шахраї використовують для крадіжки грошей із платіжних карток.

Нагадуємо: Фонд Ріната Ахметова — найбільша приватна гуманітарна ініціатива в Україні, яка не надає фінансової допомоги й не займається збором коштів. Гуманітарна допомога від Фонду надається на благодійній основі, тобто безоплатно.

Якщо ви помітили подібні повідомлення або до вас звертаються особисто під виглядом співробітників Фонду, будь ласка, повідомляйте про це на нашу гарячу лінію 0800509001 та звертайтеся до правоохоронних органів.