Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Об’єднання сердець. Медики та благодійники врятували життя маленької донеччанки

24.06.2015

Настя — 3-річна переселенка з Донецька. Дівчинка не пам’ятає страшні обстріли її рідного міста, і щиро радіє кожному новому дню й новій людині в її житті. А ще в неї з’явився справжній друг — кардіохірург інституту Амосова. Завдяки йому вона тепер може жити повноцінним життям. Уже через день після операції Настя гуляла коридорами лікарні.

Життєрадісна дівчинка навіть не до кінця усвідомила всю серйозність майбутнього. «Коли ми збиралися на операцію, бабуся запитала в Насті, куди й навіщо вона їде. Донька так легко сказала, що в лікарню, і що там зовсім не страшно. Я рада, що в неї сформувалося саме таке сприйняття того, що відбувається», — ділиться Ірина, мама Насті.

Про те, що в доньки вроджений порок серця, батьки дізналися, коли їй виповнилося 9 місяців. Заразившись від старшої сестрички, Настюша перехворіла вітрянкою. Тоді медики й поставили діагноз. На щастя, захворювання мало не надто складну форму, і дівчинка могла жити повноцінним життям. От тільки на відміну від однолітків сильно втомлювалася.

Ірина згадує, як шукала можливість зробити своїй доньці операцію: «Лікарі сказали, що це необхідно зробити до 3 років, щоб не допустити подальшого розвитку пороку серця. Знайти величезну для нас суму на оклюдери самостійно було неможливо. Кілька місяців тому я почала обдзвонювати благодійні організації. Багато хто мені відмовив, хтось просив почекати, повторюючи одну й ту ж фразу — «можливо». У Штаб Ріната Ахметова не телефонувала до останнього. Мені здавалося, що моя прохання буде таким недоречним. Адже Штаб допомагає тисячам людей на Донбасі. Багато моїх знайомих і родичів, зокрема, батьки, що залишилися там, отримують гуманітарну допомогу, — ділиться мама дівчинки. — І в мене був шок від полегшення і вдячності, коли мені так скоро перетелефонувала Ірина, співробітниця Штабу Ахметова, і повідомила, що нам допоможуть».

Гуманітарний штаб був першим, хто відгукнувся на прохання Настіної мами. До нього приєдналися Українська Біржа Благодійності та БФ «Серця майбутнього». Останній було засновано провідними лікарями кардіологічних центрів Києва. Благодійники придбали спеціальний оклюдер для проведення операції із закриття дефекту міжпередсердної перегородки. Операцію дівчинці швидко провели в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова.

За декілька днів маленька Настя вже повернулася додому. Останні 11 місяців для неї це — орендоване житло у Дніпропетровській області. У липні 2014-го батьки заради безпеки двох дочок виїхали з рідного Донецька. Із часом облаштувалися, але, за словами Ірини, все ж із надією повернутися в рідний край.

Тепер усі думки мами зайняті видужанням Насті: «Найближчі півроку нам категорично не можна хворіти, щоб не було ускладнень. Найстрашніше позаду, і ми, нарешті, зможемо впевнено планувати Настіне майбутнє. У мене немає слів, щоб висловити вдячність усім, хто допоміг нашій сім’ї. Стільки дорослих перейнялися й відгукнулися, щоб врятувати маленьке сердечко нашої доньки. Хочу, щоб і інші батьки, які зіткнулися з такою ж проблемою, знали — вихід і добрі люди є завжди».