Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Найбільше жителям Донбасу допомагає Фонд Ріната Ахметова – опитування КМІС

07.02.2019

Численні гуманітарні кризи, що відбуваються сьогодні в різних регіонах планети, виводять на другий план проблему Донбасу. Про це на брифінгу в Києві повідомив Іване Бочорішвілі, заступник голови Управління ООН із координації гуманітарних питань в Україні.

Тому міжнародним благодійним організаціям довелося неабияк обмежити фінансування своєї діяльності на сході України. Разом із тим, зазначив Бочорішвілі, гуманітарна ситуація в регіоні продовжує гіршати. Найбільше страждають літні люди, жінки та діти, вони частіше піддаються ризику насильства, експлуатації та нестачі допомоги.

«Сьогодні 3,5 млн осіб на Донбасі продовжують потребувати гуманітарної допомоги. Третина з них – люди, котрим понад 60 років. Україна посідає провідне місце у світі за кількістю літніх людей, які постраждали від збройного конфлікту в одній країні. Саме вони найчастіше стикаються зі серйозними труднощами щодо доступу до елементарних послуг через інвалідність або обмежену мобільність», – сказав представник ООН.

Іване Бочорішвілі також розповів, що сьогодні мирні мешканці Донецької та Луганської областей насамперед потребують захисту, продуктів і медикаментів. В ООН також констатували, що понад половини населення на Донбасі, яка відчуває нестачу харчових продуктів, це люди похилого віку. Для багатьох із них основним джерелом існування є пенсія, проте її недостатньо для виживання. Більш ніж половину пенсії старі витрачають на ліки, ще чверть йде на харчові продукти.

Дані ООН підтверджують результати всеукраїнського соціологічного дослідження*, яке наприкінці минулого року провів Київський міжнародний інститут соціології. Як розповів директор КМІС Володимир Паніотто, на тлі зменшення наявності міжнародних і українських благодійних організацій на сході країни Фонд Ріната Ахметова залишається лідером допомоги місцевому мирному населенню. Таку думку висловили 55% українців. Крім того, більш ніж половина опитаних по всій країні респондентів назвала благодійну діяльність Ріната Ахметова головним чинником запобігання гуманітарній катастрофі на Донбасі.

«З найперших днів конфлікту Фонд допомагає найбільш незахищеним верствам населення Донецької та Луганської областей. Видано понад 12 мільйонів продуктових наборів, завдяки яким виживають люди на лінії зіткнення. Потреба в ній залишається вкрай високою. Згідно з останніми дослідженнями Київського міжнародного інституту соціології, 67% українців вважають, що жителі Донбасу без гуманітарної допомоги Ріната Ахметова не вижили б. З цим згодні майже 85% опитаних жителів у Донецькій і Луганській областях», – розповіла Тетяна Кухоцька, директор із розвитку проектів Фонду Ріната Ахметова.

 

З перших днів збройного конфлікту на Донбасі всі зусилля Фонду зосереджені на допомозі мирним жителям. Найбільша програма Фонду Ріната Ахметова – Гуманітарний штаб – спрямована на підтримку найбільш нужденних мирних мешканців Донбасу, які постраждали внаслідок бойових дій:

– «Допомога населенню» – видано понад 12 мільйонів продуктових наборів.

– «Адресна допомога» – індивідуальну допомогу отримали понад 50 000 осіб.

– Приблизно 150 тисяч дітей Донбасу, які проживають з обох боків лінії зіткнення, отримали допомогу Ріната Ахметова з початку збройного конфлікту. Це медикаменти, продуктові набори, інноваційні імпланти; психологічна та фізична реабілітація, проведення складних операцій.

– «Мирне літо – дітям Донбасу!» – літній відпочинок і психологічну допомогу отримали майже 4000 дітей.

– «Реабілітація поранених дітей» – у рамках напряму отримали допомогу понад 100 постраждалих дітей.

– «Евакуація й розселення» – було евакуйовано приблизно 50 тисяч мирних жителів. З них 15 тисяч – це діти.

*Опитування проходило в жовтні-листопаді 2018 року серед 3600 респондентів.