Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

На лінії фронту: як виживають мешканці Авдіївки та Красногорівки

26.05.2017

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує надавати допомогу мирним жителям у «гарячих точках». У Красногорівці й Авдіївці за останні 2 місяці було видано майже 12 тисяч продуктових наборів. У цих містах зараз напружена ситуація, вони фактично перебувають на лінії фронту під обстрілом. Руйнуються будинки й гинуть люди. У цих містах продовжують діяти стаціонарні пункти Гумштабу, які видають допомогу населенню.

Зараз у Семенівці, селищі поблизу Авдіївки, живуть двоє прийомних дітей – Настя й Маша. Їхній батько хворий і не може бути поряд із дівчатками. А маму дівчатка втратили чотири роки тому – жінка померла від набряку легенів. Дітей прихистила рідна тітка – Катерина.

«Без мами стало погано, якось не так, як було раніше. Сумую за нею. Немає тієї любові, яка раніше була», – розповідає 12-річна Марія.

Крім прийомних дівчаток, у сім’ї Катерини також ростуть ще двоє синів. Виїхати до Семенівки їм довелося із села Ласточкине після того, як у їхній будинок влучив снаряд. «Ми ночували в підвалі. Це дуже страшно!», – каже Катерина.

Зараз багатодітна сім’я виживає завдяки продуктовим наборам Штабу Ріната Ахметова. Їхня сім’я отримує постійно. А ось дитячі суміші для наймолодшого, 2-місячного Микити, Катерині видали вперше.  

«Ми дякуємо Рінату Ахметову за його допомогу, яку він надає людям, й особливо нашій сім’ї. Вона нам дуже стає у пригоді», – каже Катерина.

Працівники Гумштабу розповідають, що, попри обстріли навколо, допомогу мирним жителям і далі надають.

«До кінця місяця в Авдіївці заплановано видати ще кілька сотень продуктових наборів. Ця допомога вкрай необхідна жителям прифронтових міст. Це те, що допомагає вижити багатьом людям. Основні одержувачі допомоги – пенсіонери, батьки-одинаки, члени багатодітних сімей, а також люди з інвалідністю», – пояснює Михайло Катеринчак, керівник напряму «Гуманітарна допомога».

За весь час роботи Штаб Ріната Ахметова видав 11 млн 767 тис. продуктових наборів з обох боків лінії зіткнення. Допомога Штабу врятувала понад 1 млн 140 тис. мирних жителів Донбасу.