Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Мирне літо Іллі з Макіївки

11.06.2019

До початку збройного конфлікту на Донбасі сім’я Стаценків жила в Макіївці. Іллі тоді вже виповнилося сім років. Побачивши людей зі зброєю, хлопчик дивився на них із неприхованою цікавістю. Але кілька днів опісля дитина почула стрілянину та сильно злякалася. Намагаючись уберегти сина, його мама Юлія вирішила переїхати в спокійніше місце. Так родина опинилася в Краматорську. Але й тут їх наздогнали бойові дії. Поруч із новим будинком Стаценків розірвався снаряд, а маленький Ілля дістав серйозну психологічну травму. Спочатку хлопчик лякався гучних звуків, ховався, почувши будь-який сильний удар. Доходило навіть до панічних атак. Ілля отримав офіційний статус дитини, яка постраждала від збройного конфлікту, та звертався по допомогу до психологів. Наслідки пережитого почали відступати. Ілля став спокійнішим і стриманішим. Але він, як і раніше, дуже замкнений і сором’язливий.

– Нещодавно ми дізналися про проект «Мирне літо – дітям Донбасу» Фонду Ріната Ахметова. Я зателефонувала – і сина взяли в проект! Він уже відпочиває у Святогірську. Там чудові психологи, хороша програма. Сподіваюся, син зможе остаточно оговтатися від травми та знайти нових друзів. Дякую Рінату Леонідовичу за цю можливість! – сказала Юлія Стаценко.

Ілля – один зі 156 дітей, які відпочивають і оздоровлюються на першій зміні в рамках проекту «Мирне літо – дітям Донбасу». Загалом цьогоріч путівки в санаторно-курортний центр «Перлина Донеччини» від Фонду Ріната Ахметова отримають приблизно 500 хлопчиків і дівчаток, які проживають з обох боків лінії зіткнення.