Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Мирне літо – дітям Донбасу»: емоції, які зігріють через роки

07.06.2019

П’ятий сезон проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» дарує його учасникам нові зустрічі, особливі емоції, яскраві враження. Цьогоріч Фонд Ріната Ахметова організував для дітей цикл мотиваційних лекцій і майстер-класів із відомими українцями. Слідом за актором Андрієм Дебріним естафету добра продовжила письменниця Оксана Щирба.

Лауреат літературних премій і телеведуча розповіла учасникам проекту про свій розвиток і становлення як професіонала, поділилася секретами письменницької майстерності. Щирба запропонувала хлопчикам і дівчаткам написати про себе… Озброївшись ручкою й папером, діти ділилися своїми спогадами про пережите в зоні конфлікту на Донбасі. Про те, як мріють про мир і усмішки на обличчях рідних.

«Ці діти Донбасу знають, що таке конфлікт і втрати. Їм досі страшно, але вони вміють мріяти, усміхатися, радіти кожній хвилині життя і вірять у мирне небо. У кожного своя історія, якою вони не побоялися поділитися. Обійми цих дітей і усмішка на обличчі – приголомшливі емоції, які я ховаю під серце. Вони зігріють мене холодними вечорами та у дні поганого настрою», – розповіла Оксана Щирба, подякувавши Фонду за можливість зануритися в чудову атмосферу зустрічі.

Зібрані на зустрічі дитячі рукописи будуть задокументовані та дбайливо збережені. Щирі свідчення трагедії стануть частиною робочих музейних експозицій Фонду Ріната Ахметова, присвячених діяльності найбільшої особистої благодійної ініціативи в Україні.

«Учасники проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» – це дітлахи, які проживають з обох боків лінії зіткнення. А також із сімей переселенців. Усі вони зазнали величезного стресу через збройний конфлікт. Тому Фонд Ріната Ахметова надає їм можливість пройти курс літнього оздоровлення та психологічної допомоги. За час роботи проекту його учасниками стали 4000 дітей. Цьогоріч пройде п’ятий сезон, оздоровляться ще 500 дітей», – розповіла Ірина Блажан, директорка програм Фонду.